Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Policjant Zakładu Służby Kryminalnej, podkom. Karol Bagan, w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości.
Dodano: 31.08.2022 -
Młodzież i dzieci, zainteresowane tresurą psów służbowych w Policji serdecznie zapraszamy do Zakładu Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji. Na wszystkich, którzy odwiedzą nas w Sułkowicach w czasie organizowanego „Dnia Otwartego ZKP”, czeka wiele atrakcji. Wydarzenie zaplanowano na 22 września 2022 r., w godzinach 9:00 - 13:00.
Dodano: 22.08.2022 Wydarzenia -
Zgodnie z Zarządzeniem nr 296 Komendanta Głównego Policji z dnia 20 marca 2008 r. w sprawie metod i form wykonywania zadań z użyciem psów służbowych, szczegółowych zasad ich szkolenia oraz norm wyżywienia, na stanie Policji znajdują się psy służbowe pomagające realizować ustawowe zadania jednostek. W zależności na specjalizację do jakiej są wyszkolone, przydzielane są do pomocy w służbie prewencyjnej, kryminalnej lub kontrterrorystycznej. Największy odsetek stanowią psy prewencyjne, wśród których znajdują się te o specjalizacji patrolowo-tropiącej.
Dodano: 16.08.2022 Szkolenia -
W poniedziałek 08.08.2022 r. rozpoczęliśmy pierwszą edycję kursu specjalistycznego w zakresie obsługi tachimetru. Program kursu został wprowadzony decyzją nr 195 z dnia 24 maja 2022 r. Komendanta Głównego Policji i powierzony do realizacji Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.
Dodano: 12.08.2022 Szkolenia -
Muły finansowe odgrywają kluczową rolę w cyklu przestępczym. Centrum INTERPOLu ds. Przestępczości Finansowej i Korupcji (IFCACC – INTERPOL’s Financial Crime and Anti – Corruption Centre) dziś zainicjowało globalną kampanię, uświadamiającą zjawisko wykorzystania tzw. mułów finansowych w celu ułatwienia transferu aktywów przestępczych.
Dodano: 11.08.2022 Wydarzenia -
Synek byłej policjantki CBŚP oraz policjanta KSP potrzebuje pomocy. Olek cierpi na nieuleczalną i potencjalnie śmiertelną chorobę genetyczną Centralny Zespół Hipowentylacji (CCHS), nazywany potocznie „klątwą Ondyny”. Operacja wszczepienia stymulatora nerwu przepony da Aleksandrowi szansę na lepsze życie. Wpłać dowolną kwotę, liczy się każda złotówka. Prośbę o pomoc prześlij do znajomych.
Dodano: 10.08.2022 -
Dzielnicowi z Komisariatu Policji Warszawa Białołęka podczas wspólnej służby ze słuchaczami Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zatrzymali 17-latka, przy którym znaleźli kilkanaście gramów marihuany. Jak się okazało, to nie pierwszy raz, kiedy nastolatek wszedł w konflikt z prawem. Policjanci z komisariatu przy ulicy Myśliborskiej przedstawili młodemu mężczyźnie zarzut za posiadanie narkotyków. Za to przestępstwo grozić mu może kara do 3 lat pozbawienia wolności. Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ.
Dodano: 05.08.2022 Szkolenia -
4 sierpnia 1944 r., w czwartym dniu walk Powstania Warszawskiego, podczas pełnienia warty w Pałacu Blanka zginął Krzysztof Kamil Baczyński. 23-letni wybitny poeta pokolenia Kolumbów i żołnierz Armii Krajowej, działającej w strukturach Polskiego Państwa Podziemnego, zmarł z powodu rany postrzałowej głowy. Od 1989 r. Krzysztof Kamil Baczyński jest patronem głównej ulicy prowadzącej przez Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.
Dodano: 04.08.2022 -
W Legionowie, tak jak w całym kraju, 1 sierpnia o godz. 17.00 uczczono pamięć i bohaterstwo osób biorących udział w Powstaniu Warszawskim. W uroczystości uczestniczyła insp. Anna Jędrzejewska-Szpak, Komendant CSP. Nasza jednostka wystawiła również poczet sztandarowy.
Dodano: 02.08.2022 Wydarzenia -
Na mocy rozkazu dowódcy Armii Krajowej, gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora” powstanie warszawskie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 r. o 17.00, tzw. godzinie „W”. Miało na celu wyzwolenie stolicy spod niemieckiej okupacji przed wkroczeniem do niej Armii Czerwonej. Armia Krajowa i władze Polskiego Państwa Podziemnego zamierzały ujawnić się i wystąpić wobec Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego (utworzonego w Lublinie i zależnego od woli Stalina) w roli gospodarza (jako jedyna legalna władza niepodległej Rzeczypospolitej). Powstanie, planowane na kilka dni, upadło 3 października po 63 dniach walki. W jego wyniku zginęło od 16 tys. do 18 tys. żołnierzy AK i od 150 tys. do 180 tys. cywilów. Po kapitulacji Warszawa została doszczętnie zniszczona przez Niemców.
Dodano: 01.08.2022 Wydarzenia -
Policjanci naszego Centrum zawsze pamiętają o bohaterach, którzy swoją krew przelali za niepodległą Polskę. W miniony weekend nasi funkcjonariusze uczcili 78. rocznicę Powstania Warszawskiego uczestnicząc w imprezach sportowych, które odbyły się w Warszawie i Wieliszewie.
Dodano: 01.08.2022 Wydarzenia -
30 lipca 78 lat temu zlikwidowano więzienie śledcze w Forcie III Pomiechówek. Gestapo zamordowało wówczas blisko 300 więźniów, a ich nieodnalezione do dzisiaj ciała zakopano na terenie Fortu. Przez cztery lata istnienia więzienia życie w nim straciło nawet kilkanaście tysięcy mieszkańców głównie Północnego Mazowsza. W minioną sobotę uczczono ich pamięć oraz odsłonięto mural, który powstał na ścianie budynku administracyjnego Fortu. W uroczystości uczestniczyła insp. Anna Jędrzejewska-Szpak, Komendant Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.
Dodano: 01.08.2022 Wydarzenia