Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi wraz ze słuchaczami CSP zatrzymali 17-latka z narkotykami

Data publikacji 05.08.2022

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Warszawa Białołęka podczas wspólnej służby ze słuchaczami Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zatrzymali 17-latka, przy którym znaleźli kilkanaście gramów marihuany. Jak się okazało, to nie pierwszy raz, kiedy nastolatek wszedł w konflikt z prawem. Policjanci z komisariatu przy ulicy Myśliborskiej przedstawili młodemu mężczyźnie zarzut za posiadanie narkotyków. Za to przestępstwo grozić mu może kara do 3 lat pozbawienia wolności. Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ.

Dzielnicowi z komisariatu przy ulicy Myśliborskiej pełnili służbę wspólnie ze słuchaczami kursu podstawowego Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Gdy uzyskali informację, że przy ulicy Skarbka z Gór może znajdować się osoba z narkotykami, od razu udali się w ten rejon, by to sprawdzić.

W trakcie patrolu zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy próbowali schować się za skrzynką elektryczną nieopodal sklepu. Jeden z nich, ubrany na ciemno miał przy nogach rozłożoną małą wagę. Na widok radiowozu szybko schował ją do saszetki.

Mundurowi skontrolowali obu 17-latków. Od jednego zabezpieczyli foliowy woreczek z suszem roślinnym, wagę elektroniczną oraz młynek. Zatrzymali młodego mężczyznę.

Trafił on do komisariatu przy ulicy Myśliborskiej. Tam okazało się, że młody mężczyzna nie pierwszy raz wszedł w konflikt z prawem. W przeszłości dopuszczał się też innych przestępstw.

Policyjny technik zbadał zabezpieczoną substancję.

Dalsze czynności z 17-latkiem wykonywali policjanci z Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego. Na podstawie zebranych materiałów przedstawili młodemu mężczyźnie zarzut za posiadanie 12,12 gramów brutto marihuany. To przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

krpVI/sk

Powrót na górę strony