Szkolenie z tachimetru

Data publikacji 12.08.2022

W poniedziałek 08.08.2022 r. rozpoczęliśmy pierwszą edycję kursu specjalistycznego w zakresie obsługi tachimetru. Program kursu został wprowadzony decyzją nr 195 z dnia 24 maja 2022 r. Komendanta Głównego Policji i powierzony do realizacji Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

W trakcie pięciu dni szkoleniowych słuchacze poznają zasadę działania i obsługę systemu do mapowania miejsc zdarzeń drogowych „eSURV” w którego skład wchodzi urządzenie pomiarowe tachimetr. Po części teoretycznej słuchacze wykonują zadania praktyczne polegające na oględzinach miejsc zdarzeń drogowych przy wykorzystaniu urządzeń. Szkoła dysponuje czterema zestawami systemu eSURV przy czym jeden oparty jest na urządzeniu pomiarowym firmy Leica TS10 a pozostałe na tachimetrze SOUTH N7 co daje możliwość zapoznania się z pracą systemu przy zastosowaniu różnych modeli tachimetrów.

Zajęcia prowadzą wykładowcy Zakładu Szkoleń Specjalnych: podinsp. Dariusz Kulikowski, asp. szt. Jarosław Michalski.

Fot.: mł. asp. Kasper Molski

• Szkolenie z tachimetru