Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 31.08.2022

Policjant Zakładu Służby Kryminalnej, podkom. Karol Bagan, w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości.

Nasz policjant podróżował wraz z żoną do miejsca zamieszkania. Na wysokości m. Jadwisin zauważył niebieską toyotę poruszającą się pomiędzy skrajnymi poboczami drogi, w sposób niewłaściwy dla przepisów ruchu drogowego. Powyższe wzbudziło niepokój naszego policjanta i postanowił jechać za „brawurowym” uczestnikiem ruchu, aby w dogodnym momencie zatrzymać pojazd zagrażający życiu i zdrowiu innych uczestników ruchu.


Po zatrzymaniu pojazdu w miejscowości Stasi Las, podkom. Karol Bagan, wyczuwając woń alkoholu od kierującego pojazdem, zażądał wydania kluczyków co spotkało się z odmową i agresją słowną. Nie dopuszczając do odjechania pojazdu, nasz policjant odebrał kierowcy kluczyki i wezwał na miejsce patrol Policji z Komisariatu w Serocku, który zatrzymał nietrzeźwego uczestnika ruchu. Badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazały 0,98 mg/l.

Pomimo wielu apeli Policji i tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się osoby wsiadające za kierownicę po wypiciu alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość spożytego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również wtedy gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta. Może to zapobiec wielu dramatom na drogach naszego kraju, a nasza postawa może uratować komuś życie.

ZSK

Powrót na górę strony