Szkolenie funkcjonariuszy
Uczestnicy projektu!
Bądźcie na bieżąco z informacjami zamieszczanymi na stronie internetowej Centrum Szkolenia Policji – zakładka: Szkolenie funkcjonariuszy.
UWAGA!
Na stronie intranetowej Centrum Szkolenia Policji (baner pn. Szkolenie funkcjonariuszy) zostały zamieszczone materiały multimedialne, które otrzymali polscy uczestnicy od kolegów z Republiki Czeskiej i Cypru.
Uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty potwierdzające realizację mobilności w Republice Czeskiej i na Cyprze sygnowane przez instytucję przyjmującą i wysyłającą.
Krajowe Centrum Europass, na wniosek Centrum Szkolenia Policji potwierdziło dokument Europass Mobilność dla uczestników projektu, którzy zrealizowali mobilność na Cyprze. W przygotowaniu są dokumenty Europass Mobilność dla uczestników projektu, którzy zrealizowali mobilność w Republice Czeskiej.
Krajowe Centrum Europass, na wniosek Centrum Szkolenia Policji potwierdziło dokument Europass Mobilność dla uczestników projektu, którzy zrealizowali mobilność w Republice Czeskiej.
Dokument Europass – Mobilność służy do potwierdzenia okresów nauki lub szkolenia, odbywanych w innym kraju europejskim w ramach wyjazdu zorganizowanego (określanych mianem europejskich ścieżek kształcenia).
Europejska ścieżka kształcenia monitorowana jest przez dwie organizacje partnerskie – jedną w kraju pochodzenia i drugą w kraju przyjmującym. Obaj partnerzy uzgadniają cel, zakres i czas trwania ścieżki; określają także, kto będzie osobą odpowiedzialną za przebieg nauki czy szkolenia w kraju przyjmującym.
Dokument Europass – Mobilność przeznaczony jest dla wszystkich osób, które odbyły europejską ścieżkę kształcenia zagranicą, niezależnie od ich wieku czy wykształcenia.
Instytucją wydającą dokument jest instytucja wysyłająca osobę na staż/praktykę/okres nauki za granicę.
Dokument Europass – Mobilność wypełnia partner wysyłający i partner przyjmujący, w języku uzgodnionym między partnerami i osobą wyjeżdżającą.
Może być wypełniany w dwóch wersjach językowych – w języku polskim i w języku obcym.
Dokument Europass-Mobilność potwierdza Krajowe Centrum Europass na wniosek polskiej instytucji organizującej kształcenie, praktykę lub staż
31 sierpnia 2017 r. zakończył się projekt Szkolenie funkcjonariuszy. Centrum Szkolenia Policji jest w trakcie przygotowania Raportu końcowego z realizacji projektu.
Raport beneficjenta (końcowy) został złożony online w systemie Mobility tool.
Centrum Szkolenia Policji oczekuje na zatwierdzenie mobilności i zamknięcie/rozliczenie projektu przez Narodową Agencję.
W Kwartalniku policyjnym Nr 3(42)/2017 ukazały się artykuły związane z realizacją projektu (mobilność na Cyprze i w Republice Czeskiej) pod wspólnym tytułem: Projekt Szkolenie funkcjonariuszy.
Ponadto Centrum Szkolenia Policji wyda publikację zwartą, stanowiącą szerszy materiał o charakterze dydaktycznym, w tematyce projektu.
UWAGA!
Raport beneficjenta (końcowy) z realizacji projektu pn. Szkolenie funkcjonariuszy został zatwierdzony przez Narodową Agencję. Działania opisane w raporcie końcowym zostały uznane za zgodne z działaniami opisanymi we wniosku o dofinansowanie, a założone cele zostały osiągnięte. Całościowe zarządzanie projektem zostało skutecznie przeprowadzone. Zrealizowano mobilności o wysokiej jakości.
Tym samym Centrum Szkolenia Policji zrealizowało i zamknęło trzy projekty finansowane w ramach Programów Leonardo da Vinci i Erasmus+.
W dniu 31 stycznia 2018 r. nasza jednostka złożyła w programie Erasmus+ wniosek aplikacyjny projektu pn. Służba prewencji wobec współczesnych zagrożeń terrorystycznych (Prevention service - current threats of terrorist character).
Rozstrzygnięcie konkursu wniosków przewidywane jest na II kwartał 2018 r.
Udział kadry dydaktycznej w projektach Programu Erasmus+ w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe stanowi dla uczestników projektów innowacyjną formę nabycia nowej wiedzy i umiejętności przydatnych w rozwoju zawodowym oraz buduje i wzmacnia potencjał międzynarodowy CSP.
Przypominijmy zatem podstawowe informacje o Programie Erasmus+ (źródło: http://erasmusplus.org.pl/o-programie/).
Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020. Jego całkowity budżet wynosi 14,7 mld euro. Erasmus+ opiera się na osiągnięciach europejskich programów edukacyjnych, które funkcjonowały przez 25 lat, i jest wynikiem połączenia następujących europejskich inicjatyw realizowanych przez Komisję Europejską w latach 2007-2013: programu „Uczenie się przez całe życie”, programu „Młodzież w działaniu”, Erasmus Mundus, Tempus, Alfa, Edulink, oraz programów współpracy z krajami uprzemysłowionymi w dziedzinie szkolnictwa wyższego.
Podstawowe dane liczbowe:
- 4 mln osób skorzysta z programu;
- 2 mln studentów skorzysta z programu;
- 800 tys. wykładowców, nauczycieli, szkoleniowców, przedstawicieli kadry edukacyjnej i osób pracujących z młodzieżą będzie uczestniczyć w projektach mobilności pracowników;
- 25 tys. partnerstw strategicznych połączy 125 tys. szkół, instytucji kształcenia i szkolenia zawodowego, instytucji szkolnictwa wyższego i kształcenia dorosłych, organizacji młodzieżowych i przedsiębiorstw;
- 150 sojuszy na rzecz umiejętności sektorowych zostanie ustanowionych przez 2 tys. organizatorów kształcenia i szkolenia zawodowego oraz przedsiębiorców;
- 150 sojuszy na rzecz wiedzy zostanie ustanowionych przez 1,5 tys. instytucji szkolnictwa wyższego i przedsiębiorstw.
Struktura programu Erasmus+ obejmuje następujące elementy:
Akcja 1. Mobilność edukacyjna;
- Akcja 2. Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk;
- Akcja 3. Wsparcie w reformowaniu polityk;
- program Jean Monnet;
- Sport – dzięki programowi Erasmus+ po raz pierwszy w historii programów edukacyjnych Unii Europejskiej wspierane są inicjatywy związane ze sportem.
Do krajów uczestniczących w programie należą:
- 28 państw członkowskich Unii Europejskiej;
- państwa EFTA/EOG: Islandia, Liechtenstein, Norwegia;
- państwa kandydujące do UE: Turcja, Była Jugosłowiańska Republika Macedonii.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za współpracę przy implementacji projektu pn. Szkolenie funkcjonariuszy!
Beata Pepłowska
INFORMACJE DLA KANDYDATÓW DO UDZIAŁU W PROJEKCIE
- Rekrutacja kandydatów
- Formularz zgłoszeniowy
- Postępowanie kwalifikacyjne
- Termin postępowania kwalifikacyjnego
- Kwalifikacje zakończone!
W RAZIE PYTAŃ:
Beata Pepłowska
tel.: +48 47 725 54 90; e-mail: beata.peplowska@csp.edu.pl