Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomagamy dzieciom

Data publikacji 31.07.2023

Lipiec to miesiąc szczególny dla wszystkich policjantów i pracowników Policji ze względu na to, że 24 lipca obchodzone jest Święto Policji. Jest to czas, w którym w całym kraju odbywają różnego rodzaju uroczystości, w trakcie których policjanci i pracownicy cywilni odbierają wyróżnienia, odznaczenia i awanse. Świętować można na wiele sposobów. Kadra i słuchacze Centrum Szkolenia Policji postanowili jednocześnie świętować i pomagać. Swoją radością związaną z obchodami Święta Policji podzielili się z tymi, którzy najbardziej tego potrzebują.

Z okazji Święta Policji na terenie CSP została zorganizowana pieniężna zbiórka koleżeńska na rzecz podopiecznych z Domu Dziecka im. Ojca Świętego Piusa XI w Chotomowie. Centrum Szkolenia Policji od lat współpracuje z tą placówką i wspomaga ją. W ośrodku przebywa obecnie 34 dzieci w różnym wieku, z których najmłodsze ma 10 miesięcy. Kadra CSP bierze regularny udział w spotkaniach profilaktycznych z podopiecznymi Domu Dziecka oraz organizuje spotkania dzieci ze słuchaczami, które mają na celu uwrażliwić młodych policjantów na potrzebę pomocy innym.

Zbiórka, która została zorganizowana przed Świętem Policji, odbyła się pod hasłem - Razem sprawmy, aby dzieci miały radosne wakacje. Akację koordynowała podkom. Kamila Sitkowska z Zakładu Doradztwa Dydaktycznego i Psychologii oraz nadkom. Małgorzata Gil z Wydziału Dowodzenia. Za pieniądze zebrane dzięki zaangażowaniu kadry i słuchaczy zakupiono trampolinę, 68 biletów do kina oraz słodycze. Dodatkowo, dzieci otrzymały książki, puzzle, przybory szkolne oraz zabawki. Prezenty przekazane przez delegację słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego oznaczonego symbolem SZP-1/23/1 sprawiły ogromną radość podopiecznym Domu Dziecka.

Śmiech dzieci rozbrzmiewający na placu zabaw w trakcie ich skoków na trampolinie potwierdził to, że warto pomagać.

podkom. Kamila Sitkowska

 

Powrót na górę strony