Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Data publikacji 10.10.2022

10 października przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, czyli międzynarodowy dzień podnoszenia świadomości społeczeństwa w zakresie chorób i zaburzeń psychicznych oraz ich skutków dla globalnej społeczności. Dzień ten ma przybliżać idee korzystania ze wsparcia emocjonalnego oraz uwrażliwiać na potrzeby osób, które doświadczają trudności w tym zakresie. Ponadto, jego celem jest również wspieranie walki z piętnem społecznym, jakim w dalszym ciągu w niektórych kręgach kulturowych, czy też zawodowych, jest korzystanie z pomocy psychologicznej oraz psychiatrycznej.

Po pomoc szczególnie warto zgłosić się, gdy:

  • odczuwamy wysoki poziom stresu, złości lub lęku, z którym sobie nie radzimy,
  • przeżywamy trudności w życiu osobistym lub zawodowym,
  • doświadczamy problemów ze snem, zaburzeń odżywiania bądź uzależnienia od jakiejś substancji bądź określonych zachowań,
  • niepokoi nas zachowanie bliskich nam osób,
  • doświadczamy przemocy,
  • przeżywamy żałobę lub kryzys psychiczny,
  • potrzebujemy porady psychologicznej.

Zakład Doradztwa Dydaktycznego i Psychologii pragnie poinformować o możliwości korzystania z dyżurów psychologów, które odbywają się w każdy poniedziałek od godziny 15.45 do 16.30 na terenie jednostki. Dyżury odbywają się w pokojach służbowych na 3-cim piętrze budynku dydaktycznego (p. 368, 370, 371, 378). W przypadku, gdy osoba pragnie skorzystać z pomocy psychologicznej poza wyznaczonym dyżurem psychologicznym, obywającym się w poniedziałek od 15.45 do 16.30, istnieje możliwości indywidualnego spotkania w innym terminie. W celu umówienia się na rozmowę poza dyżurem psychologicznym można kontaktować się telefonicznie z psychologami:

- mł. asp. Paulina Dyl - 723 996 131,
- mł. asp. Marta Fałek - 783 938 151,
- mł. asp. Kamila Sitkowska - 501 282 348,
- sierż. szt. Paweł Müller - 512 485 416.

Psychologowie policyjni działają w oparciu o Zarządzenie nr 53 Komendanta Głównego Policji z dnia 6 października 2014 r. w sprawie metod i form wykonywania niektórych zadań służbowych przez psychologów pełniących służbę lub zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych Policji.

Warto zaznaczyć, iż psychologów obowiązuje tajemnica zawodowa, gwarantująca dyskrecję. Ponadto pomoc psychologiczna udzielana jest bezpłatnie, z pominięciem drogi służbowej (korzystanie z pomocy nie wymaga informowania przełożonego). Wsparcie psychologa dostępne jest zarówno dla pracowników cywilnych CSP, jak i dla funkcjonariuszy (kadra CSP, słuchacze).

mł. asp. Kamila Sitkowska, sierż. szt. Paweł Müller.
projekt graficzny plakatu: mł. asp. Robert Karyś, sierż. szt. Paweł Müller.

 

Powrót na górę strony