Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe logo Centralnej Biblioteki Policyjnej

Data publikacji 26.01.2021

Z okazji 30-lecia działalności w strukturze Centrum Szkolenia Policji Centralna Biblioteka Policyjna doczekała się swojego logo. Ten charakterystyczny a zarazem unikatowy znak graficzny posłuży do precyzyjnej identyfikacji książnicy CSP oraz rewitalizacji jej wizerunku.

Projekt logo powstał we współpracy biblioteki z Wydziałem Wydawnictw i Poligrafii CSP. Spośród pięciu propozycji wybrano ostatecznie tę, która najlepiej odpowiada jej misji, czyli zaspokajaniu potrzeb informacyjnych związanych z procesem dydaktycznym oraz doskonaleniem zawodowym policjantów.

Nowe logo Centralnej Biblioteki Policyjnej

Logo składa się z symbolu graficznego (tzw. sygnetu) w postaci gwiazdy policyjnej z akronimem Centrum Szkolenia Policji wpisanej w otwartą księgę oraz z graficznego przedstawienia nazwy biblioteki (tzw. logotypu). Księga symbolizuje naukę, wiedzę, mądrość i dostęp do informacji. Symbol CSP umieszczony w środku nad otwartą księgą podkreśla z jednej strony rodzaj i tematykę gromadzonych zbiorów bibliotecznych (fachowa literatura dydaktyczna), z drugiej zaś wskazuje, iż wiedza czerpana z dokumentów, przekłada się na kompetencje kadry i słuchaczy Centrum Szkolenia Policji. Logo oddaje także w symboliczny sposób dwustronny proces wymiany informacji między czytelnikiem a biblioteką. Albowiem gromadzi ona również na bieżąco dorobek piśmienniczy pracowników Centrum w postaci materiałów dydaktycznych i pomocniczych oraz Kwartalnika Policyjnego wydawanego przez Wydział Wydawnictw i Poligrafii CSP. Faktem jest, że tak jak wiedza kształtuje czytelnika, tak też czytelnik poprzez swoje potrzeby informacyjne wpływa na kształt, formę i zakres gromadzonych zbiorów.

Nowe logo posłuży przede wszystkim do identyfikacji wizualnej Centralnej Biblioteki Policyjnej. Głównym zadaniem jest zastosowanie go z jak największą korzyścią dla czytelników. Zostanie użyte zarówno do celów informacyjnych, m.in. do oznaczenia zbiorów oraz lokalizacji poszczególnych działów biblioteki, jak i do odświeżenia jej wizerunku.

Paulina Ostrowska

Powrót na górę strony