Obrona przed atakami
Słuchacze kursu podstawowego w trakcie siedmiomiesięcznego szkolenia nabywają umiejętności obrony przed różnego rodzaju atakami. Kursanci uczą się dystansować, wydawać polecenia oraz obezwładniać napastnika za pomocą wybranych środków przymusu bezpośredniego.
Policjanci podczas zajęć z taktyki i technik interwencji poznają sposoby obrony przed atakami, m.in. chwytami, uderzeniami i kopnięciami. Przed ćwiczeniami praktycznymi słuchacze zapoznają się z podstawami prawnymi użycia środków przymusu bezpośredniego: siły fizycznej, pałki służbowej oraz ręcznego miotacza substancji obezwładniających.
Na ostatnich zajęciach młodzi funkcjonariusze ćwiczyli technikę obrony przed napastnikiem, który chwyta za policyjne umundurowanie, doskonalili umiejętności obrony przed obchwytami tułowia z tyłu, a także poznali sposoby umożliwiające szybkie zerwanie chwytu, czy też zdystansowanie się od napastnika.
Warto pamiętać o ciągłym doskonaleniu umiejętności i kształtowaniu sprawności fizycznej, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo w trakcie interwencji. Słuchacze dzięki poznanym technikom potrafią właściwie postępować w sytuacji zagrażającej ich życiu i zdrowiu.
tekst/foto.: mł. asp. Kaszczyński Janusz