Razem skuteczniej. Kwalifikowana pierwsza pomoc - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Razem skuteczniej. Kwalifikowana pierwsza pomoc

Data publikacji 25.11.2021

Udzielanie pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia jest wpisane nie tylko w służbę funkcjonariuszy Policji, lecz także w samą istotę człowieczeństwa. O tym, jak ważna w życiu codziennym jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, najlepiej wiedzą ci, którym przyszło zmierzyć się z taką próbą. Policjanci, ze względu na rodzaj wykonywanych zadań, często pojawiają się przy osobie poszkodowanej jako pierwsi, zatem ich umiejętności i wiedza o tym, jak jej pomóc, są niejednokrotnie kwestią życia lub śmierci.

Publikacja Razem skuteczniej. Kwalifikowana pierwsza pomoc autorstwa K. Pacuda i A. Boczarskiego, wydana wspólnie przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie oraz Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, została opracowana przez policyjnych ratowników przede wszystkim

jako materiał dydaktyczny do kursów kwalifikowanej pierwszej pomocy. Syntetycznie i przystępnie ujęta treść podręcznika, uzupełniona poglądowym materiałem ilustracyjnym, z pewnością sprawi, że skorzystają z niego również policjanci w jednostkach terenowych oraz pracownicy cywilni Policji.

Ten praktyczny poradnik zawierający algorytmy działania może być przydatny także dla tych wszystkich, którzy chcą zwiększyć swoje umiejętności w tym zakresie, by w sytuacji kryzysowej nie zawieść człowieka w potrzebie. Im więcej z nas bowiem potrafi udzielić innym pierwszej pomocy, tym wszyscy jesteśmy bezpieczniejsi.

 

Publikacja dostępna na stronie:

http://csp.edu.pl/csp/e-biblioteka/2968,Wybrane-publikacje-ksiazkowe.html