Aktualności

Spotkanie szkoleniowe w Paikuse

Data publikacji 28.11.2018

Kierownictwo i nauczyciele policyjni Centrum Szkolenia Policji, w ramach wizyty studyjnej, odwiedzili Kolegium dla Policji i Straży Granicznej Estońskiej Akademii Nauk o Bezpieczeństwie. Spotkanie w Paikuse zostało zorganizowane w ramach, zawartej w 2015 r., „Deklaracji o współpracy w zakresie szkolnictwa policyjnego”.

    W trakcie wizyty (12 - 16 listopada) funkcjonariusze zapoznali się ze strukturą oraz działalnością estońskiej Policji oraz Straży Granicznej. Zagadnienia zostały szczegółowo przedstawione przez kadrę nauczycielską Kolegium Dla Policji i Straży Granicznej Estońskiej Akademii Nauk o Bezpieczeństwie w Paikuse. W kolejnych dniach zaplanowana była wizyta w Estońskiej Akademii Nauk o Bezpieczeństwie w Tallinie oraz w północnej i zachodniej prefekturze Zarządu Policji i Straży Granicznej Estonii.

     Dzięki możliwości obserwowania zajęć i stosowanych rozwiązań policjanci z CSP poznali nowe ćwiczenia i techniki stosowania środków przymusu bezpośredniego i broni palnej. Zapoznali się także z ciekawymi formami i metodami prowadzenia zajęć dydaktycznych. Wizyta w Estonii była niepowtarzalną okazją do wymiany doświadczeń oraz podzielenia się wiedzą i spostrzeżeniami istotnymi dla szkolnictwa policyjnego.

     Centrum Szkolenia Policji reprezentowali: Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Policji, insp. Marcin Szyndler, a także funkcjonariusze  Zakładu Interwencji Policyjnych  CSP – asp. szt. Grzegorz Trędowski, st. asp. Michał Wawryn i mł. asp. Mateusz Głębocki.

mł. asp. Mateusz Głębocki/ZIP

zdj. ze zbiorów ZIP

Powrót na górę strony