Indonezyjscy policjanci w CSP

Data publikacji 09.11.2017

Centrum Szkolenia Policji gościło delegację Kierownictwa Krajowego Zarządu ds. Narkotyków Republiki Indonezji. Indonezyjscy policjanci odwiedzili Zakład Kynologii Policyjnej CSP i Międzynarodowe Centrum Szkoleniowe do Zwalczania Nielegalnych Laboratoriów Narkotykowych.

Strona indonezyjska zainteresowana jest stworzeniem w swoich strukturach jednostki wykorzystującej do pracy policyjnej psy służbowe, stąd wizyta w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Członkowie delegacji zapoznali się z bazą dydaktyczną ZKP, a także ofertą programową z zakresu kynologii. Obserwowali również pokaz sprawności użytkowej psów służbowych. W kolejnym dniu policjanci z Indonezji odwiedzili, zlokalizowane na terenie CSP, Międzynarodowe Centrum Szkoleniowe do Zwalczania Nielegalnych Laboratoriów Narkotykowych.

Wizyta w CSP (7 - 8 listopada br.) została zorganizowana na prośbę Komendy Stołecznej Policji.

Renata Cedro/WP

zdj. st. asp. Dariusz Ratajczak/ZKP