Policjant Ruchu Drogowego Roku 2009

W dniach 1 -3 czerwca br., w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbędzie się XXII Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku 2009”. W konkursie uczestniczyć będzie 36 zawodników - najlepszych policjantów RD reprezentujących Komendy Wojewódzkie Policji w Polsce, oraz gościnnie dwuosobowa ekipa Żandarmerii Wojskowej. Głównym celem konkursu jest podniesienie wiedzy i umiejętności praktycznych funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach naszego kraju, a tym samym poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zadania konkursowe obejmą zarówno wiedzę teoretyczną z zakresu przepisów o ruchu drogowym, wybranych zagadnień z prawa karnego i wykroczeń i pomocy przedmedycznej, jak również zadań praktycznych. Zawodnicy będą musieli wykazać się takimi umiejętnościami jak, doskonała jazda służbowym motocyklem i radiowozem, strzelaniem, jak również mistrzowskim kierowaniem ruchem drogowym na jednym z trudniejszych skrzyżowań warszawskich. Podsumowanie wyników poszczególnych konkurencji wyłoni najlepszego Policjanta Ruchu Drogowego Polski w 2009 roku.

 

Konkurs rozpocznie się 1 czerwca w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie uroczystym otwarciem (godz. 9.00). Po czym zawodnicy zostaną przewiezieni do Warszawy, gdzie w godzinach 10.30 – 14.00 odbędzie się sprawdzian praktycznych umiejętności kierowania ruchem na skrzyżowaniu.  Po południu odbędą się testy z zakresu wiedzy prawnej i pomocy przedmedycznej.

 

We wtorek, 2 czerwca do południa odbędzie się konkurencja strzelecka a w godzinach 12.15 – 15.30 jazda motocyklem służbowym.

 

Ostatniego dnia konkursu tj. 3 czerwca, od rana (8.00 – 10. 00) zawodnicy wykazywać się będą umiejętnością jazdy samochodem służbowym na szkolnym autodromie. O godzinie 13.00 na płycie placu manewrowego CSP rozpocznie się uroczysta ceremonia zakończenia XXII edycji Konkursu.

 

Bliższych informacji udziela rzecznik prasowy CSP podinsp. Anna Galant  tel.kom: 00 602 278 813

Powrót na górę strony