Dyżury psychologów w CSP

Dyżury psychologów w CSP

Zakład Doradztwa Dydaktycznego i Psychologii pragnie poinformować o możliwości korzystania z dyżurów psychologów, które odbywają się w każdy poniedziałek od godziny 15.45 do 16.30 na terenie jednostki. Dyżury odbywają się w pokojach służbowych nr 368 (sierż. szt. Paulina Dyl) lub 370 (st. sierż. Paweł Müller), na 3-cim piętrze budynku dydaktycznego. Psycholodzy, zgodnie z zasadami etyki zawodowej, gwarantują dyskrecję. Pomoc psychologiczna udzielana jest bezpłatnie, z pominięciem drogi służbowej (korzystanie z pomocy nie wymaga informowania przełożonego). Wsparcie psychologa dostępne jest zarówno dla pracowników cywilnych CSP, jak i dla funkcjonariuszy (kadra CSP, słuchacze).

Do psychologa szczególnie warto zgłosić się, gdy:

- odczuwamy wysoki poziom stresu, złości lub lęku, z którym sobie nie radzimy,

- przeżywamy trudności w życiu osobistym lub zawodowym,

- doświadczamy problemów ze snem, zaburzeń odżywiania bądź uzależnienia od jakiejś substancji (alkohol, środki psychoaktywne) bądź określonych zachowań (hazard, zakupoholizm itp.),

- niepokoi nas zachowanie bliskich nam osób,

- doświadczamy przemocy,

- przeżywamy żałobę lub kryzys psychiczny,

- potrzebujemy porady psychologicznej.

Psychologowie policyjni działają w oparciu o Zarządzenie nr 53 Komendanta Głównego Policji z dnia 6 października 2014 r. w sprawie metod i form wykonywania niektórych zadań służbowych przez psychologów pełniących służbę lub zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych Policji.

W przypadku, gdy osoba pragnie skorzystać z pomocy psychologicznej poza wyznaczonym dyżurem psychologicznym, obywającym się w poniedziałek od 15.45 do 16.30, istnieje możliwości indywidualnego spotkania w innym terminie. W celu umówienia się na rozmowę poza dyżurem psychologicznym można kontaktować się telefonicznie z psychologami:

- sierż. szt. Paulina Dyl – 72 725 57 60

- st. sierż. Paweł Müller - 512 485 416.

Powrót na górę strony