Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finał XXIII Ogólnopolskiego Konkursu "Policjant Ruchu Drogowego 2010"

Data publikacji 29.06.2010

Starszy sierżant Tomasz Michalski z KWP w Poznaniu został indywidualnym zwycięzcą w Finale Krajowym XXIII Ogólnopolskiego Konkursu "Policjant Ruchu Drogowego Roku 2010". Drugą lokatę zajął mł. asp. Tomasz Kleniewski z KSP Warszawa, a trzeci był sierż. Arkadiusz Kiejko z KWP Białystok. Turniej trwał przez trzy dni w Swarzędzu.

 

 Organizatorem konkursu był Komendant Główny Policji. Przygotowaniami tegorocznej edycji zajęło się Biuro Ruchu Drogowego KGP, Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu i Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Ogromną pomoc finansową, organizacyjną i nieoceniony wkład w imprezę wniosło Miasto i Gmina Swarzędz z panią Burmistrz Anną Tomicką na czele. Patronat nad imprezą objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzy Miller.
 W konkursie rywalizowało 34 policjantów i 2 żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, wyłonionych wcześniej w turniejach wojewódzkich.
Policjanci rozwiązywali testy z zakresu ruchu drogowego oraz innych obowiązujących przepisów. Widowiskową konkurencją był sprawdzian umiejętności kierowania ruchem pojazdów na skrzyżowaniu oraz jazdy motocyklem i samochodem na torze przeszkód. Finaliści zostali poddani również egzaminowi strzeleckiemu.
 Po podliczeniu punktów wszyscy zjawili się na swarzędzkim rynku. W asyście kompanii honorowej KWP w Poznaniu i orkiestry dętej Miasta Swarzędza stanęli w szeregu najlepsi policjanci ruchu drogowego z całego kraju. W XXIII edycji turnieju w 2010 roku zwyciężył st. sierż. Tomasz Michalski na co dzień pracujący w WRD KMP Poznań.
 
Klasyfikacja indywidualna:
1. st. sierż. Tomasz Michalski KWP Poznań
2. mł. asp. Tomasz Kleniewski KSP Warszawa
3. sierż. Arkadiusz Kiejko KWP Białystok
Klasyfikacja drużynowa:
1. KWP Poznań
2. KSP Warszawa
3. KWP Białystok
 
 Puchary, dyplomy oraz nagrody wręczył policjantom nadinsp. Waldemar Jarczewski Zastępca Komendanta Głównego Policji, insp. Wojciech Ołdyński Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu oraz inni zaproszeni goście. Gościem specjalnym uroczystości był gen. mjr. Siergiej Budnik Zastępca Dyrektora Milicji Drogowej Ukrainy.
 Nagrody finansowe dla najlepszych ośmiu policjantów ufundował Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nagrody rzeczowe, oraz upominki dla wszystkich 36 policjantów i żołnierzy były ufundowane przez Miasto i Gminę Swarzędz, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, Zarząd Główny NSZZ Policjantów, Polski Związek Motorowy, Automobilklub Wielkopolski.
(źródło: KWP w Poznaniu)
 
 Serdecznie dziękujemy Kierownikowi Zakładu Ruchu Drogowego podinsp. Elżbiecie Kołodziejskiej-Powalskiej za pracę w Zespole Organizacyjnym Konkursu i przewodniczenie Komisji Sędziowskiej w części teoretycznej rozgrywek, a także asp. szt. Waldemarowi Dudkowskiemu i asp. szt. Zenonowi Jagielskiemu za przewodniczenie w Komisjach Sędziowskich w konkurencjach z zakresu kierowania ruchem drogowym na skrzyżowaniu oraz jazdy sprawnościowej motocyklem służbowym i samochodem osobowym.
Hanna Grochowska
Powrót na górę strony