Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 18.11.2006

W sobotę na terenie CSP odbyła się IV Runda Samochodowych Mistrzostw Dziennikarzy Polskich. Uczestnicy od rana rywalizowali na płycie manewrowej, placu alarmowym i na autodromie. Każda z załóg miała do pokonania 9 próbnych przejazdów. 

Organizatorem SMDP jest od 30 lat Stowarzyszenie Auto Klub Dziennikarzy Polskich. W ostatnim czasie rokrocznie organizowane są 4 rundy. Ostatnia, tegoroczna runda rozpoczęła się piątkowymi próbami uczestników na terenie warszawskiego Żerania, a w CSP odbyły się trzy tury przejazdów na policyjnych obiektach.

11 załóg dziennikarzy, które dotarły do końca IV rundy z iście sportowym zacięciem pokonywało wyznaczone tory przejazdów. Wśród nich znalazła sie jedna załoga kobieca. Panie reprezentowały dwie dziennikarki pani Hanna Jarosz Jałowiecka i red. Mira Suchodolska z Newsweeka.

Niewątpliwą ozdobą zawodów dziennikarskich był pan Andrzej Dąbrowski, który przed laty był jednym z czołowych polskich piosenkarzy.W przerwie między próbami zawodnicy mieli możliwość zbadania swoich umiejętności pod wytrawnym okiem psychologa z Zakładu Komunikacji Społecznej CSP , wykonując wybrane elementy psychotestów.

Jurorami, a zarazem organizatorami jazd byli pracownicy Automobilklubu Stołecznego MAK. Dziennikarze, którzy brali udział w Mistrzostwach, na ogół zajmują się sprawami związanymi z motoryzacją pisząc na łamach swoich czasopism, dlatego z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w seminarium, które odbyło się po południu. Tematem seminarium nie mogło być nic innego, jak bezpieczeństwo na naszych drogach. Wykłady poprowadzili dyrektor sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego p. Andrzej Grzegorczyk, a z ramienia CSP wykładowca kom. Dariusz Boruszewski.

Około godz. 18.00 nastąpił dawno oczekiwany moment - ogłoszenie wyników. Mistrzostwo Dziennikarzy w 2006 roku zdobyła załoga z 2 numerem startowym w składzie red. Jacek Jurecki i red. Arkadiusz Raszewski z portalu Interia.pl. Nie było żadnych niespodzianek, ponieważ dziennikarze ci, jadący Alfa Romeo Brera 2 prowadzili po trzech rundach. Dla zwycięzców w klasyfikacji generalnej Komendant CSP ufundował puchar, który w jego imieniu wręczyła uroczyście zastępca ds. dydaktycznych, podinsp. Anna Rosół. Pozostali laureaci otrzymali również puchary, króre wręczali im zaproszeni goście.

 

Anna Galant, rzecznik prasowy CSP
Powrót na górę strony