Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Otwarty w Centrum Szkolenia Policji

Data publikacji 18.06.2010

18 czerwca br., był Dniem Otwartym w Centrum Szkolenia Policji. W uroczystej inauguracji uczestniczył Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Arkadiusz Brzozowski, Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych mł. insp. Anna Rosół oraz Zastępca Komendanta ds. Logistycznych mł. insp. Bogdan Maćkowski.

 

 Program przedsięwzięcia, zorganizowanego w ramach obchodów 20-lecia CSP, skierowany był głównie do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych.
 Przygotowaliśmy też atrakcje dla dzieci w wieku przedszkolnym. Od godziny 9.00 legionowskie przedszkolaki odwiedzały stoiska promocyjne, a także brały udział w konkursach, różnorodnych grach i zabawach zawierających elementy prewencji kryminalnej oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestniczyły też w pogadankach prowadzonych przez nauczycieli policyjnych i słuchaczy.
 Dzień Otwarty był świetną okazją do wręczenia nagród przedszkolakom, które wzięły udział w konkursie plastycznym „Bezpieczne wakacje nad wodą”. Konkurs, w ramach akcji „Razem Bezpieczniej”, zorganizowała Legionowska Straż Miejska i Komisariat Rzeczny Policji w Warszawie. Nagrody wręczyli Komendant CSP insp. Arkadiusz Brzozowski i Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Legionowie Pan Paweł Szulc.
 Młodzież, uczestnicząc w „Dniu Otwartym”, mogła poznać szkołę, obejrzeć wyposażenie i sprzęt policyjny, zdać egzamin na kartę rowerową, a także zobaczyć widowiskowe pokazy:
tresury psów służbowych,
jazdy sprawnościowej motocyklem policyjnym,
działania służb policyjnych,   
działania minera-pirotechnika,
oględzin miejsca zdarzenia drogowego.
 Uroczystość uświetnił występ Policyjnej Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Stołecznej Policji.
 Można też było spróbować policyjnej grochówki.
 W przedsięwzięciu wzięło udział 27 placówek oświatowo-wychowawczych. Odwiedzili nas uczniowie nie tylko ze szkół legionowskich, ale również z odległych miejscowości w kraju.
 
Hanna Grochowska
Foto Mariusz Mazewski ZTK
Powrót na górę strony