Z wizytą na strzelnicy

Data publikacji 29.03.2010

W dniu 29 marca br. w Centrum Szkolenia Policji odbyły się zajęcia z zakresu strzelectwa sportowego dla uczniów Technikum Hotelarskiego oraz Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku. Zajęcia prowadzili instruktorzy sierż. Magdalena Maszer oraz asp. szt. Marek Walczak z Zakładu Interwencji Policyjnych

Spotkanie rozpoczęło się od omówienia zasad bezpieczeństwa obowiązujących na strzelnicy. Następnie uczniowie zostali zapoznani z budową i obsługą broni palnej. Instruktorzy zaprezentowali jednostki broni wykorzystywane w Policji.Po części teoretycznej zajęć rozpoczęły się zajęcia praktyczne, na zakończenie których nasi instruktorzy zorganizowali mini konkurs. Uczniowie strzelali z pistoletów i z karabinków pneumatycznych. Na podstawie uzyskanych wyników wyłoniono zwycięzców.Pierwsze trzy miejsca uhonorowano upominkami.

Magdalena Maszer ZIP/Hanna Grochowska
                                                                       Foto Mariusz Mazewski ZTK