Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Panie za kierownicą!

Data publikacji 25.03.2010

Jak w bezpieczny sposób wyprowadzić pojazd z poślizgu mogły dowiedzieć się dzisiaj Panie Monika Groszek i Małgorzata Perl.

 

   Pani Monika Groszek jest kolejną osobą, która wylicytowała wystawiony przez Centrum Szkolenia Policji w XVIII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, kurs nauki wyprowadzania pojazdu z poślizgu w warunkach symulowanych. Do udziału w doskonaleniu umiejętności zaprosiła swoją koleżankę Małgorzatę Perl.
   Uczestniczki kursu przywitała podinsp. Elżbieta Kołodziejska-Powalska – Kierownik Zakładu Ruchu Drogowego i Zastępca Kierownika ZRD nadkom. Dariusz Boruszewski.
   mł. asp. Jerzy Przasnyski i mł. asp. Robert Rozenek z ZRD przekazali Paniom informacje dot. m.in. techniki kierowania w czasie poślizgu kół tylnej osi pojazdu.
    Rozpoczęła się jazda na tzw. trolejach! „Nasze kursantki” nie ukrywały radości, choć na początku trudno im było zapanować nad pojazdem. Bieżący instruktaż doświadczonych nauczycieli ZRD przyniósł efekty - pod koniec zajęć Pani Monika i Pani Małgorzata doskonale radziły sobie z wyprowadzaniem samochodu z symulowanego poślizgu.
   Wręczenie certyfikatu za uczestnictwo w kursie i podziękowań za wsparcie akcji WOŚP było ostatnim akcentem szkolenia.
 
                                                                                              Hanna Grochowska
                                                                                              Foto Mariusz Mazewski ZTK
Powrót na górę strony