Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niecodzienny kurs

Data publikacji 24.03.2010

Dziś w Centrum Szkolenia Policji przeprowadzono niecodzienny kurs nauki wyprowadzania pojazdu z poślizgu w warunkach symulowanych.

 

   Kurs wylicytował Pan Arkadiusz Kowalczuk w XVIII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do CSP przybył z żoną Ewą. Przywitała ich Pani mł. insp. Anna Rosół - Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych.
   Zajęcia, które prowadzili instruktorzy z Zakładu Ruchu Drogowego – mł. asp. Jerzy Przasnyski i mł. asp. Robert Rozenek rozpoczęły się od przypomnienia, niezbędnych dla każdego kierującego pojazdem, zagadnień teoretycznych. Później nastąpiło doskonalenie umiejętności wyprowadzania pojazdu z poślizgu w warunkach symulowanych. Jazda na tzw. trolejach pozwoliła uczestnikom kursu w bezpiecznych warunkach przećwiczyć właściwe zachowania podczas ekstremalnych sytuacji na drodze.
   W czasie spotkania u Pani Komendant nasi goście przyznali, że zajęcia były świetną okazją do podniesienia umiejętności kierowania pojazdem. Dostarczyły też wielu emocji.
   Wręczenie certyfikatu za uczestnictwo w kursie, a także podziękowań za wsparcie akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończyło wizytę Państwa Kowalczuk w CSP.
                                                                                              Hanna Grochowska
                                                                                              Foto Mariusz Mazewski ZTK
 
Powrót na górę strony