Wyjazd do Stołecznego Stanowiska Kierowania

Data publikacji 12.03.2010

10 marca br., słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego oznaczonego symbolem SZP-6/09, (XI kompania, pluton 1.) realizowanego w Centrum Szkolenia Policji, mieli okazję zapoznać się z zakresem działania Stołecznego Stanowiska Kierowania.

Dzięki uprzejmości pracowników SSK słuchacze uzyskali wiele istotnych informacji na temat organizacji, koordynacji oraz nadzoru działań mających na celu zapewnienie efektywnej pracy jednostek organizacyjnych Komendy Stołecznej Policji. Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się również na czym polega dowodzenie poszczególnymi jednostkami Policji na terenie podległym KSP, w celu zapewnienia obywatelom ochrony życia i zdrowia, a także mienia oraz porządku publicznego.
    SSK jest nowoczesną komórką wyposażoną w rozbudowany monitoring obsługujący około 500 kamer umożliwiających podgląd ulic Warszawy.
Na wyodrębnionych stanowiskach pracują zarówno policjanci z wieloletnim doświadczeniem, jak i pracownicy cywilni.
    Wyjazd do SSK zorganizowała asp. Elżbieta Parzych, opiekun dydaktyczny plutonu.

Hanna Grochowska
Foto słuchacze SZP-6/09, XI/pl. 1.