Wizyta na Ukrainie

Data publikacji 23.12.2009

W dniu 18 grudnia 2009 roku Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Arkadiusz Brzozowski oraz Naczelnik Wydziału Zaopatrzenia i Transportu mł. insp. Bogdan Maćkowski wzięli udział w uroczystych obchodach Święta Milicji Ukraińskiej, odbywających się w Przykarpackim Instytucie Prawa Lwowskiego Uniwersytetu Spraw Wewnętrznych w Iwano-Frankowsku. Stronę polską poza Centrum Szkolenia Policji reprezentowała delegacja ze Szkoły Policji w Katowicach.

W trakcie wizyty omówione zostały ponadto zasady współpracy w ramach przygotowywanego porozumienia między Przykarpackim Instytutem Prawa w Iwano-Frankowsku a Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Należy podkreślić, iż tego rodzaju spotkania i wizyty są dowodem bardzo dobrych relacji sąsiedzkich, pomiędzy naszymi państwami, których konsekwencją jest również aktywna współpraca pomiędzy polską policją a milicją ukraińską, rozwijana w różnych obszarach, w tym bliskiej nam płaszczyźnie szkoleniowej.

Jest to również okazja do wymiany poglądów i doświadczeń związanych ze szkolnictwem policyjnym , stosowanymi rozwiązaniami metodycznymi oraz realizowanymi formami kształcenia funkcjonariuszy odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny.