Trochę o Policji

Data publikacji 15.12.2009

Wczoraj Centrum odwiedziła grupa studentów Akademii Humanistycznej w Pułtusku, a bliżej - członków Koła Naukowego Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji.

Ponad dwudziestu studentów AH (w większości pięknych dziewcząt)  zapoznało się z funkcjonowaniem szkoły policyjnej jej organizacją oraz niektórymi dydaktycznymi komórkami naszej szkoły. W pracowni „narkotykowej” wysłuchali wykładu o na temat narkotyków i problematyki z nimi związanej, nasi specjaliści od zabezpieczania śladów z Zakładu Techniki Kryminalistycznej  nie tylko pokazali ich różne rodzaje, ale zobrazowali sposoby ich zabezpieczania przez Policję. Była również chwila pobytu na strzelnicy krytej, oraz sposobność przyjrzenia się policyjnym działaniom zespołowym jakie akurat miały miejsce na placu manewrowym. Potem była wizytacja komisariatu szkoleniowego, gdzie największe zainteresowanie wzbudził „błękitny pokój”. Jednak pełne spektrum możliwości dydaktycznej szkoły i przechadzkę po jej obiektach z pewnością najbardziej umożliwił film o CSP, bo mroźny poniedziałek z pewnością nie sprzyjał dłuższym spacerom po Centrum.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK