Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

XII Kynologiczne Mistrzostwa Policji Sułkowice 2009.

Data publikacji 02.10.2009

Finał Kynologicznych Mistrzostw Policji dobiegł końca. Jego uczestnicy przez trzy dni zmagali się w trzech konkurencjach. Dzisiaj sędzia główny ogłosił wyniki. Mistrzowski tytuł w tym roku zdobył sierż. szt. Arkadiusz Kaźmierczak z psem Talwa z KWP w Radomiu. Drużynowo triumfowali policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach.

Już po raz dwunasty najlepsi przewodnicy psów służbowych polskiej Policji spotkali się w Sułkowicach by skonfrontować swoje umiejętności. Wzięli oni udział w Finale Mistrzostw Kynologicznych organizowanych przez Centrum Szkolenia Policji. Zawodnicy przybyli do Zakładu Kynologii Policyjnej 29 września. Po odprawie technicznej i losowaniu numerów startowych odbyło się uroczyste otwarcie Mistrzostw. W zawodach uczestniczyło 17 dwuosobowych drużyn reprezentujących wszystkie Komendy Wojewódzkie i Komendę Stołeczną Policji. Uczestnicy zawodów, to najlepsi przewodnicy psów patrolowo-tropiących w Polsce. Po kontroli weterynaryjnej psów, każdy z policjantów zajął się swoim zwierzakiem, przygotowując się do startów które rozpoczęły się w środę rano. Zawodnicy startowali w trzech grupach, równolegle przystępując do trzech konkurencji: z posłuszeństwa ogólnego psa, ćwiczeń obrończych i z pracy węchowej. Komisje sędziowskie przyznały pierwsze punkty.  Ostatnie konkurencje zakończyły się około południa w piątek. Jurorzy podliczyli punktację ogólną, po której wyłonili się tegoroczni laureaci.
 

Tytuł mistrzowski wywalczył sierż. szt. Arkadiusz Kaźmierczak z psem Talwa z KWP Radomiu. Ten policyjny duet uzyskał maksymalną do zdobycia ilość punktów – 300 na 300 możliwych do zdobycia. Był w tym roku bezkonkurencyjny.  Nic dziwnego, ponieważ Arkadiusz Kaźmierczak od lat należy do elity policyjnych kynologów. Ten sympatyczny przewodnik na co dzień pełniący służbę ze swoim psem w KPP Gostynin od lat w Mistrzostwach Kynologicznych plasuje się w czołówce zawodów. Przypomnijmy jego bogaty dorobek ostatnich lat w Kynologicznych Mistrzostwach Policji:
2005 rok – II miejsce i wicemistrzowski tytuł,
2007 rok – I miejsce indywidualnie w kategorii psów patrolowo-tropiących,
2008 rok – III miejsce w tej samej kategorii,
2009 rok - I miejsce indywidualnie w kategorii psów patrolowo-tropiących i drugi już tytuł mistrzowski. Do tego dochodzą również sukcesy grupowe, ponieważ dwukrotnie drużyna w której uczestniczył Pan sierżant, zdobywała laury, bedąc jedną z najlepszych reprezentacji policyjnych kynologów w Polsce.
Wyrazy uznania i gratulacje! Ogromne doświadczenie, wiedza i przykład godny naśladowania nie tylko przez policjantów.
 

Tuż za nimi, uplasowali się wicemistrzowie mł. asp. Marek Boroń z psem Titen z KWP Katowice. Trzecie zaszczytne miejsce wywalczyli mł.asp. Tomasz Kaszkowiak z psem Perkoz z KWP Poznań. Drużynowo, najlepszą ekipą policyjnych kynologów okazali się reprezentanci KWP w KWP Katowice, która startowała w składzie: mł. asp. Marek Boroń z psem Titen oraz sierż. Patryk Jachimczak z psem Abes. Kierownikiem zwycięskiej ekipy był asp.szt. Marcin Siewiert. Drugie miejsce zajęli policjanci z KWP Radom: sierż. szt. Arkadiusz Kaźmierczak z psem Talwa i st. sierż. Piotr Żabka z psem Webin. Miejsce trzecie zdobyli sierż.szt. Radosław Kwiatkowski z psem Ananas oraz  sierż. Andrzej Nowicki z psem Zaltur z KWP w Bydgoszczy
Uroczyste zakończenie Mistrzostw i wręczenie nagród laureatom odbyło się z udziałem przedstawicieli MSWiA, Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej w Radomiu, przedstawicieli NSZZP, lokalnych władz samorządowych oraz licznych gości, którzy przybyli do Sułkowic. Wszyscy byli zgodni, co do faktu, że to wielka przyjemność oglądać świetnie wytresowanego psa w akcji. Jego efektywna, szybka i bardzo widowiskowa praca wyzwala wiele emocji. Ale pamiętać należy jednak, że podziwiany efekt jest wynikiem ciężkiej i niezwykle żmudnej pracy policjanta i psa. Dzisiaj mamy doskonałą okazję do wyrażenia słów uznania pod adresem przewodników policyjnych psów służbowych, za wysiłek zawodowy oraz zaangażowanie w codzienną służbę wymagającą jakże często osobistych poświęceń i wyrzeczeń.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.


Wyniki Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2009r.

Klasyfikacja indywidualna
 
1. sierż. szt. Arkadiusz Kaźmierczak z psem Talwa  KWP Radom (300 pkt.)
2. mł. asp. Marek Boroń z psem Titen  KWP Katowice (285 pkt)
3. mł.asp. Tomasz Kaszkowiak z psem Perkoz  KWP Poznań (281 pkt.)
4. sierż.szt. Radosław Kwiatkowski z psem Ananas KWP Bydgoszcz (271 pkt.)
5. st.asp. Karol Olszewski z psem Wadal KWP Łódź (268 pkt.)
6. mł.asp. Grzegorz Górzkowski z psem Saltan KWP Olsztyn (268 pkt.)
7. sierż. Patryk Jachimczak z psem Abes KWP Katowice (261 pkt.)
8. sierż. Andrzej Nowicki z psem Zaltur KWP Bydgoszcz (255 pkt.)
9. mł.asp. Jacek Świerzbiński z psem Werdel KWP Białystok (248 pkt.)
10. st.sierż. Bartłomiej Łękawa z psem Zalew KWP Kraków (246 pkt.)


Klasyfikacja drużynowa.

1.KWP Katowice (546 pkt.)
2.KWP Radom (545 pkt.)
3.KWP Bydgoszcz (526 pkt.)
4.KWP Poznań (514 pkt.)
5.KWP Białystok (492 pkt.)
6.KWPGdańsk (473 pkt.)
7.KWP Kielce (437 pkt.)
8.KWP Gorzów Wielkopolski (425 pkt.)
9.KWP Opole (422 pkt.)
10.KWPWrocław (422 pkt.)

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK

Powrót na górę strony