Sukcesów strzeleckich ciąg dalszy

Data publikacji 29.09.2009

„Parszywa dziewiętnastka”, kałasznikow, precyzja i puchar - jednym słowem zwycięstwo reprezentantów startujących w barwach CSP w zawodach strzeleckich. Tym razem nasi strzelcy wrócili w chwale z zawodów które odbyły się w Kaliszu i zgromadziły czołówkę strzelecką służb mundurowych kraju.

W ubiegły weekend zawodnicy Legionowskiego Towarzystwa Sportowego startujący w barwach Centrum Szkolenia Policji okazali się najlepszymi strzelcami Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich „ O Puchar Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu.” W skład grupy reprezentującej CSP weszło dwóch naszych wykładowców strzeleckich podinsp. Adam Morawski i nadkom. Grzegorz Zipper, oraz ich kolega z Komendy Stołecznej Policji kom. Dariusz Mierzejewski. Na 24 reprezentacje uczestniczące w zawodach to właśnie oni strzelali najlepiej, zdobywając pierwsze miejsce drużynowo, a i w konkurencji indywidualnej, też uplasowali się na najwyższych miejscach „pudła”. Nie było łatwo,  gdyż tegoroczna, piąta edycja zawodów zgromadziła czołówkę strzelecką służb mundurowych kraju. Do Kalisza przyjechały drużyny ze  Straży Granicznej, Straży Miejskiej, Służby Więziennej oraz przedstawiciele klubów i stowarzyszeń sportowych. Zawody zostały zorganizowane i przeprowadzone według pomysłu  Komendanta Ośrodka  Pana płk. Jana Hernika – składały się ze strzelania precyzyjnego z pistoletów służbowych na 25m, strzelania z karabinka AK na 50m., oraz strzelania o nazwie „parszywa 19”. Strzelanie to polega na oddaniu do celu umieszczonego w odległości 19m 19 strzałów poprzedzonych wydobyciem i przeładowaniem broni. Jak sami przyznają zawodnicy, to właśnie ta konkurencja (choć najbardziej widowiskowa), bardzo pomieszała szyki zawodów. My, jednak nie skarżymy się wcale, gratulując zwycięstwa naszym reprezentantom w tym swego rodzaju wieloboju strzeleckim. Dodajmy, że nasza ekipa nie po raz pierwszy odnosi sukcesy na forum służb mundurowych i niewątpliwie zajmuje dobrą pozycję wśród braci strzeleckiej, ale też dumnie możemy stwierdzić, że sukcesy te świadczą o wysokim poziomie umiejętności zawodowych szkoleniowców CSP.

Najlepsi w klasyfikacji drużynowej:
1. Centrum Szkolenia Policji - Legionowo
2. Stowarzyszenie Strzeleckie IGLICA - Warszawa