Poprzez rywalizację sportową „Razem Bezpieczniej”

Data publikacji 24.09.2009

Wczoraj w Zespole Szkół przy ulicy Zegrzyńskiej odbyły się Zawody Sportowe. Zwycięzcami została drużyna uczniów z Gimnazjum nr. 2 w Legionowie. Spotkanie młodych sportowców odbyło się w ramach programu „Razem Bezpieczniej”.

Zawody zostały zorganizowane w ramach programu „Razem Bezpieczniej”. Odbyły się one we współpracy Policji, Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej oraz kierownictwa legionowskiej „ósemki”. To spotkanie z młodzieżą szkół gimnazjalnych  było niejako kontynuacją czerwcowego „Dnia Otwartego CSP”, który ze względu na aurę musieliśmy przerwać. Ale zgromadzone na ten dzień upominki dla młodzieży czekały na sprzyjającą okazję. Taką była możliwość zorganizowania zawodów sportowych. Zajęli się tym nasi policjanci z Zakładu Służby Prewencyjnej a wspierali ich koledzy z Zakładów: Interwencji Policyjnych i Techniki Kryminalistycznej. Tym razem wszyscy byliśmy gośćmi Gimnazjum nr.4 i Pani Dyrektor Zoi Dąbrowskiej. Poszczególne zespoły miały do wykonania 4 zadania zbliżone do testu sprawnościowego, jaki wykonuje się podczas procesu rekrutacyjnego do służby w Policji. I trzeba przyznać, że młodzież legionowska całkiem nieźle sobie z tym poradziła. Zawody uświetnił występ najmłodszych uczestników sekcji judo z Legionowskiego Towarzystwa Sportowego przy CSP oraz popis uczniów z klasy policyjnej w Dębem, który wywołał rumieńce na twarzach lokalnych uczennic.  Zawody wygrała drużyna z Gimnazjum nr. 2 zdobywając 147 punktów. Drugą lokatę, z ilością 81 punktów zdobyła reprezentacja klasy IG z Gimnazjum nr. 4 , a miejsce trzecie przypadło klasie I F również z Gimnazjum nr.4. Drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, które wręczyli dzieciom Wiceprezydent Miasta Legionowo Pan Piotr Zadrożny oraz Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Policji mł.insp. Anna Rosół. Uczestnicy zawodów otrzymali również pendrive, które jeszcze w czerwcu ufundował dla nich Urząd Miasta w Legionowie.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK