Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Forza, Forza, Italia !!!

Data publikacji 23.07.2009

Wczoraj CSP odwiedziła delegacja włoska, która gości w legionowskim Ratuszu. Ponieważ część gości związana jest z włoską Policją – nic więc dziwnego, że ciągnęło ich do naszej szkoły. Tak więc celem pobytu 40 - osobowej grupy stała się chęć zgłębienia wiedzy tajemnej na temat pracy Policji w kraju nad Wisłą.

I co tu kryć, byliśmy dumni, bo Włosi oczarowani byli naszą szkołą, jej położeniem i zielenią, która w wyjątkowym tego dnia słońcu dodawała uroku naszej placówce. W trakcie zwiedzania szkoły zadawali wiele pytań, na które nasz KO - Przemysław Kuligowski nie mógł nie odpowiedzieć, mając za plecami włoskiego karabiniera w czynnej służbie oraz kilku emerytów policyjnych z poważnym stażem pracy. To zwłaszcza oni byli spragnieni wiedzy na temat zarówno polskiej Policji, jak i też samego procesu jej szkolenia. Skrupulatnie realizując założony plan wycieczka kierowała się w stronę motodromu gdzie odbywały się zajęcia kursu motocyklistów pod okiem asp. sztab. Andrzeja Słupeckiego i asp. sztab. Zenona Jagielskiego z Zakładu Ruchu Drogowego. Na gości czekały popisy motocyklowe, w postaci jaskółek, jazdy na brzuchu, ruchu wahadłowego, oraz przejażdżka z wykładowcami zespołu motocyklowego, która cieszyła się największą popularnością wśród gości. Włosi popisy naszych motocyklistów nazwali po swojemu: „Polizija balletino”.
Atrakcje na motodromie mogłyby trwać wiecznie, jednak czas leci zbyt szybko, co zmusiło nas do przyśpieszenia realizacji programu. Nic więc dziwnego, że nasz ko-wiec szybko przyswoił sobie włoski zwrot „Forza, forza, Italia”  próbując wymóc na uczestnikach wycieczki szybsze reakcje.
W trakcie pobytu w Centrum Włosi poczuli na własnej skórze, co to znaczy musztra w polskiej Policji, (nawet im się to podobało...), zwiedzili MCSSP, a także zapoznali się ze strukturą przyjęć oraz funkcjonowaniem Centrum Szkolenia Policji. Na koniec zdjęcia pamiątkowe - i tak oto miłym akcentem zakończył się dzień „Italiano” w CSP.

Przemysław KuligowskiWD/Anna Galant
Foto Mariusz Mazwski ZTK

Powrót na górę strony