Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przykład dla wszystkich

Data publikacji 22.07.2009

Informacje o godnych postawach naszych słuchaczy przyjmujemy zawsze z ogromną dumą. Świadczą one o tym, że ich autorzy przynoszą chlubę nie tylko sobie – ale również naszej szkole. Tym razem gratulujemy postawy post. Radosławowi Strzałkowskiemu, który za trzy dni zakończy szkolenie podstawowe w CSP.

W niedzielny wieczór post. Strzałkowski słuchacz kursu SZP – 1/09 wracał tramwajem do CSP. Na warszawskim Żeraniu do pasażerów dołączył mężczyzna, z którego zachowanie wskazywało, że jest pod wpływem alkoholu. Tuż po wejściu zatrzymał się przy kasowniku, w który kopnął  dwukrotnie ”z kolana”. Jego zachowanie spowodowało zainteresowanie Radka, który pokazał swą legitymację i zobowiązał go do poprawnego zachowania. W tym momencie mężczyzna zamierzył się na niego, usiłując uderzyć go w twarz. Młody policjant odparł atak i polecił się jemu uspokoić. Jednak napastnik nie dawał za wygraną, bo oddalając się wykrzykiwał pod jego adresem zarówno obraźliwe słowa, jak i  wulgarne groźby pozbawienia życia. Potem sięgnął ręką do kieszeni bluzy, z której zaczął coś wyjmować. Widząc, że agresor sięga do kieszeni, Radosław ruszył w jego stronę. Jednak napastnikowi udało się użyć przez moment pojemnika z gazem, który rozszedł się po pomieszczeniu. Policjant obezwładnia go i odbiera pojemnik. Ktoś z pasażerów dzwoni po Policję. Dodajmy, że wówczas w tramwaju przebywało około 10 pasażerów. Jeden z nich po zdarzeniu trafił do szpitala na badania. Na przystanku czekali już prascy policjanci, którzy przejęli sprawcę zdarzenia. Trafił on później do izby wytrzeźwień.
Miło jest słyszeć o takich postawach w wykonaniu naszych słuchaczy. Niewątpliwie jest to przykład dla innych, chociaż on sam nie widzi w tym nic szczególnego. Jak stwierdza – „do tego zawodu przygotowywałem się od dawna” – stąd napastnik nie mógł wiedzieć, że tym razem ma do czynienia z dobrze wytrenowanym w sztuce samoobrony chłopakiem. Posterunkowy Radosław Strzałkowski za moment ukończy szkolenie podstawowe i zasili szeregi Komendy Stołecznej Policji. Komendant Centrum Szkolenia Policji wystąpił z wnioskiem o wyróżnienie policjanta do Komendanta Stołecznego. Gratulując młodemu funkcjonariuszowi postawy, życzymy jemu sukcesów w służbie, choć mamy przekonanie, że z pewnością dla niego - nie będzie to trudne.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK

Powrót na górę strony