Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strażnicy z Teksasu u wrót CSP

Data publikacji 09.07.2009

Współpraca z teksańskim uniwersytetem w Huntsville ma już wieloletnią tradycję. Tak się składa, że nasi goście wizytę w Polsce rozpoczynają zawsze od naszej szkoły i to właśnie CSP przygotowuje dla delegacji stosowny program wizyty pokazując im zarówno pracę polskich jednostek Policji jak też najpiękniejsze zakątki naszego kraju.

Jak co roku o tej porze w Centrum zjawili się amerykańscy stażyści z Uniwersytetu Stanowego Sam Houston w Huntsville. Tym razem przybyła grupa liczy sześć osób i są to głównie szefowie amerykańskich jednostek Policji. Wizyty amerykańskich gości odbywają się w oparciu o porozumienie o współpracy i wymianie między Komendantem Głównym Policji a Rektorem Uniwersytetu Stanowego Sam Houston. Służą nie tylko podtrzymywaniu współpracy międzynarodowej i wzmacnianiu więzi koleżeńskich między pracownikami naszych służb, ale również poszerzaniu wiedzy naszych gości o działalności polskiej Policji, polskiego systemu sprawiedliwości oraz systemu penitencjarnego. Grupa amerykańskich stażystów przyleciała do nas w ubiegłą sobotę. Miała już możliwość spotkania się z Komendantem Głównym Policji, zwiedzenia Komendy Głównej oraz bliższego poznania naszej szkoły. Nasi goście zostali przyjęci przez Zastępcę Komendanta ds. Logistycznych CSP nadkom. Piotra Kucię, gościli w naszych zakładach, żywo interesując się systemem kształcenia polskich policjantów. Jednak nie tylko Centrum czy Komenda Główna jest celem tej wizyty. Wyjadą też w teren, gdzie będą mieli okazję przekonać się na własne oczy jak pracują nasze jednostki liniowe. Będą również gośćmi Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim, poznając polski systemem penitencjarny. Istotnym elementem tej części wizyty będzie również spotkanie z sędzią Sądu Najwyższego. Grupa będzie również zwiedzać nasz kraj, poznając jego historię i kulturę. Stąd program wizyty amerykańskiej grupy obejmuje zabytki warszawskie, krakowskie, Kopalnię Soli w Wieliczce, Jędrzejowski klasztor czy Obóz Koncentracyjny w Oświęcimiu.

Anna Galant, rzecznik CSP
 

Powrót na górę strony