Zwycięstwo z siatką w tle

Data publikacji 02.07.2009

Tradycją naszej szkoły są turnieje w piłce siatkowej plażowej rozgrywane w sezonie letnim wśród słuchaczy. Po zajęciach nasi siatkarze zajmują pozycje na szkolnych boiskach przy siatce - a reszta sympatyków im kibicuje. Właśnie dzisiaj odbyło się podsumowanie kolejnej edycji takiego turnieju zorganizowanego przez Wydział Dowodzenia.

Na przełomie maja i czerwca słuchacze Centrum uczestniczyli w zawodach piłki siatkowej plażowej. Głównym trofeum tych zmagań był puchar Komendanta CSP. W zawodach uczestniczyło 10 drużyn, które reprezentowały kompanie I, III oraz XI. Spotkania odbywały się na szkolnych boiskach przy blokach internatowych 5 i 48. Turniej był rozgrywany w systemie każdy z każdym, a kibicowali oczywiście koledzy z kompanii. Dzisiaj przyszedł czas na chwile najprzyjemniejsze, czyli na dekorację drużyn zwycięskich. Odbyła się ona podczas apelu porannego na placu manewrowym, z udziałem samego Komendanta CSP, który osobiście zawieszał medale na szyjach laureatów i wręczył statuetki zwycięzcom. Miejsce III zajęła drużyna nr 5 z III kompanii kursu SZP-1/09. Lepszymi od niej okazała się  drużyna nr 4 z wystawiona spośród słuchaczy tej samej kompanii. Pierwsze miejsce i tytuł najlepszych siatkarzy zdobyła drużyna nr 6 z VI kompanii kursu SZP-2/09. Jej skład stanowili słuchacze: Tomasz Zemło, Marcin Orlikowski, Arkadiusz Staniszewski, Paweł Szewczyk Łukasz Ziółkowski, Jan Wiśniewski Przemysław Lenarcik oraz lider drużyny i jaj kapitan - Łukasz Biegański.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK