Młoda Gwardia

Data publikacji 17.06.2009

Miłą niespodziankę sprawili nam uczniowie klasy policyjnej Liceum Ogólnokształcącego w Dębem, które objęliśmy patronatem w ubiegłym roku. Z Turnieju „Klasa policyjna roku 2009” powrócili z wicemistrzowskim tytułem. A w teście sprawności fizycznej byli najlepsi w Polsce.

Na początku czerwca w Szkole Policji w Pile odbyła się pierwsza edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Policyjnym „KLASA POLICYJNA ROKU 2009”. Turniej jest autorskim pomysłem Szkoły Policji w Pile i ma służyć upowszechnianiu wiedzy na temat bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz integracji młodzieży klas policyjnych. Do turnieju zakwalifikowało się 16 drużyn reprezentujących szkoły z różnych województw, w których utworzono klasy o profilu policyjnym. Do rywalizacji klas policyjnych zgłosiło się również nasze patronackie Liceum o profilu policyjnym w Dębem. Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Rafał Duch, Szymon Gajewski, Michał Rząp, Renata Wawrzonkowska Daniel Wilga. W trakcie trwania Turnieju rozegrano trzy konkurencje: sprawdzian wiedzy o Policji, test sprawności fizycznej (tor przeszkód) oraz spektakl edukacyjno – profilaktyczny.
Współorganizatorem Turnieju był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile. Konkurs był również okazją do spotkania dyrektorów szkół, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym, w celu wymiany dobrych praktyk i doświadczeń. Tytuł najlepszej „KLASY POLICYJNEJ ROKU 2009” zdobyła reprezentacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych z Gromnika, ale tuż za nią, na II miejscu uplasowała się  reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego w Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Dębem, zaś III lokatę zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Piły. Szymon Gajewski zajął drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej w sprawdzianie z wiedzy o Policji.
Serdecznie gratulujemy Panu Dyrektorowi Andrzejowi Siwcowi, opiekunom młodzieży Panom Włodzimierzowi Matejewskiemu i Dariuszowi Jerzewskiemu, ale równie gorąco gratulujemy Renacie, Rafałowi, Szymonowi, Michałowi i Danielowi. Zdobycie wicemistrzowskiego tytułu wśród szesnastu uczestniczących w Turnieju szkół - jest naprawdę ogromnym sukcesem. Sukces naszej młodzieży jest tym bardziej istotny, iż wicemistrzostwo Polski zdobyli uczniowie klas pierwszych, a w turnieju brała udział młodzież klas wyższych z  szesnastu wyłonionych spośród trzydziestu placówek oświatowych – realizujących innowacje pedagogiczne w ramach tzw. „klas policyjnych”. Oprócz wicemistrzostwa nasi podopieczni wrócili z Turnieju jeszcze z innym sukcesem: zajęli I miejsce w teście sprawności fizycznej, co również zasługuje na podkreślenie, bo sprawność fizyczna jest nieodzowna w naszym zawodzie. Jest brana pod uwagę i stanowi ważny element już podczas procesu rekrutacyjnego do służby w Policji.

Anna Galant, rzecznik CSP/ na pdst. SP w Pile
Foto SP Piła