Spotkanie Dyrektora CEPOL z Komendantem Centrum Szkolenia Policji w Legionowie
23 lipca 2026 r. Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odwiedził Dyrektor Agencji Unii Europejskiej ds. Szkolenia w Dziedzinie Ścigania (CEPOL) Jan Pecháček, który spotkał się z Komendantem Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. dr Robertem Żółkiewskim. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Komendy Głównej Policji, Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Szkoły Policji w Pile.
Spotkanie było okazją do omówienia dotychczasowej współpracy pomiędzy Centrum Szkolenia Policji w Legionowie a CEPOL oraz perspektyw jej dalszego rozwoju. Rozmowy koncentrowały się na realizacji wspólnych przedsięwzięć szkoleniowych, wymianie doświadczeń i dobrych praktyk oraz wzmacnianiu kompetencji funkcjonariuszy w odpowiedzi na współczesne wyzwania stojące przed organami ścigania.
Szczególną uwagę poświęcono możliwościom dalszego zaangażowania CSP w Legionowie w międzynarodowe inicjatywy edukacyjne realizowane przez CEPOL, w tym szkolenia z zakresu nowych technologii, cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji oraz współpracy międzynarodowej.
Wizyta Dyrektora CEPOL potwierdza silną pozycję Centrum Szkolenia Policji w Legionowie jako ważnego partnera w europejskim systemie szkolenia służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo oraz stanowi kolejny krok w umacnianiu współpracy z instytucjami Unii Europejskiej.