Wiosna pani sierżant!

Data publikacji 17.04.2009

To widać już na pierwszy rzut oka. Centrum nagle ożywiło się. Weselsze twarze, przyjemniejsza atmosfera, a i krok plutonów na zajęcia bardziej dziarski. Ruch drogowy wypiękniał nam w wiosennym słońcu…

Pierwsze dni prawdziwie wiosennej aury ożywiły naszą szkołę i sprawiły, że słuchacze wylegli na uliczki Centrum. Prym wiodą zwłaszcza kursanci ruchu drogowego, których widać niemal wszędzie. Pogwizdując z uporem „machają rękoma” na głównym skrzyżowaniu szkolnym, kierując ruchem samochodów dostawczych, szkolnych radiowozów czy samochodów kadry. Przemykają z gracją na motocyklach uliczkami szkolnymi, dostosowując się z uśmiechem do poleceń wydawanych przez kolegów ćwiczących na skrzyżowaniu. Jeżdżą wreszcie na trolejach sunących jak w amoku po placu manewrowym. A trzeba przyznać że wiosenne słońce sprawiło, że nasze dziewczyny na skrzyżowaniach prezentują się wyjątkowo pięknie. Szkolna fontanna zaczęła być znowu oblegana przez słuchaczy, którzy w czasie przerw między zajęciami coraz chętniej pławią się w wiosennych promieniach. W takiej atmosferze łatwiej jest znosić trudy szkolnych obowiązków i spędzać chwile wolne od nauki na spacerach po prawdziwie wiosennym terenie szkoły.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK