Kurs specjalistyczny w zakresie prowadzenia śledztwa po wybuchu

Data publikacji 14.10.2024

11 kwietnia br., na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zakończył się kurs specjalistyczny w zakresie prowadzenia śledztwa po wybuchu (DŚPW-1/24). Słuchacze szkolenia uczestniczyli w bardzo nietypowych zajęciach związanych z prowadzeniem oględzin miejsc po wybuchu.

Podczas kursu specjalistycznego realizowane były zagadnienia ukierunkowane na kształtowanie umiejętności w rozpoznawaniu materiałów wybuchowych, sposobów inicjowania wybuchu, a także urządzeń wybuchowych. Słuchacze doskonalili również umiejętności stosowania metod pracy operacyjnej, jak również metod prowadzenia oględzin w nietypowych warunkach, jakim jest śledztwo po wybuchu. Miniony kurs specjalistyczny w zakresie prowadzenia śledztwa po wybuchu był wyczekiwany przez zainteresowanych funkcjonariuszy z uwagi na to, iż jego ostatnia edycja odbyła się w 2019 roku.

Zaangażowanie i doświadczenie kadry z Zespołu Minersko-Pirotechnicznego oraz Zespołu Techniki Kryminalistycznej Zakładu Szkoleń Specjalnych przyczyniło się do poszerzenia wiedzy. Słuchacze podczas zajęć wykazali się dużą aktywnością, co na pewno wpłynie w przyszłosci na prawidłowe wykonywanie zadań służbowych w jednostkakch macierzystych.

sierż.szt. D. Kocon WP, asp. K. Molski ZSS