SIŁA I CHARAKTER - FORMOZA CHALLENGE

Data publikacji 09.10.2024

Nauczyciel policyjny Zakładu Interwencji Policyjnych mł. asp. Krystian Chudziński wraz ze słuchaczami reprezentowali Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w biegu FORMOZA CHALLENGE. To bieg organizowany przez Jednostkę Wojskową FORMOZA (siły specjalne Marynarki Wojennej RP). Hasło biegu "Nigdy nie zostawiamy swoich" jest potwierdzane na trasie, gdyż współpraca pomiędzy uczestnikami jest warunkiem pokonania przeszkód toru Formozy.

W minioną niedzielę  w Gdyni odbył się bieg Formoza Chellenge, który był zwieńczeniem sezonu tej imprezy. Pogoda dopisała niesamowicie umilając czas spędzony na świeżym powietrzu oraz podczas zmagania z kolejnymi kilometrami.

Formoza w Gdyni to możliwość startu w drużynie lub samodzielnie, z atrapą karabinu lub bez. Formoza Challenge oznacza pokonanie samego siebie i własnych słabości, a także współpracę i wsparcie się na innych uczestnikach. Motto „Nigdy nie zostawiamy swoich” – jest potwierdzane na każdym kilometrze biegu. Współpraca między zawodnikami to warunek pokonania zróżnicowanego toru Formozy. Na imprezie nie mogło zabraknąć morza naturalnego środowiska Formozy– nie zabrakło wojskowego klimatu, błota, wody i kilkudziesięciu przeszkód.

W biegu udział wziął nasz funkcjonariusz z Zakładu Interwencji Policyjnych mł. asp. Krystian Chudziński. W ślad za nauczycielem policyjnym udział wzięli słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego oznaczonego symbolem SZP-4/24/II/4. Postawa słuchaczy zdecydowanie zasługuje na pochwałę. Niejednokrotnie na trasie pokonywali swoje słabości i lęki. Determinacja i siła walki słuchaczy pokazała, iż dogłębnie przyświecała im idea „Nigdy nie zostawiamy swoich” każdy pomagał sobie wzajemnie w trudnych momentach.

Na znaczące wyróżnienie zasługuje post. Mateusz Jankowski. Dla młodego funkcjonariusza był to debiut w tego typu imprezie co nie przeszkodziło mu ukończyć  wyścigu z wynikiem 1h 17 sekund. Post. Mateusz Jankowski zajął 18 miejsce na 347 startujących w klasyfikacji ogólnej i 10 miejsca w klasyfikacji służb mundurowych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

sierż. szt. D. Kocon WP