Kurs specjalistyczny w zakresie taktyki i techniki interwencji zakończony

Data publikacji 02.10.2024

W dniach 2 – 27 września 2024 r. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyła się czwarta tegoroczna edycja kursu specjalistycznego z zakresu taktyki i technik interwencji. W zajęciach uczestniczyło 12 funkcjonariuszy policji z całej Polski.

Na kurs zostali skierowani policjanci przewidziani do prowadzenia zajęć z taktyki i technik interwencji w jednostkach terenowych. Warunkiem przystąpienia do szkolenia było pozytywne przejście postępowania kwalifikacyjnego, w którym funkcjonariusze musieli wykazać się wysoką sprawnością fizyczną a także umiejętnościami w zakresie stosowania środków przymusu bezpośredniego i broni palnej.

W trakcie szkolenia uczestnicy kursu doskonalili umiejętności z zakresu stosowania środków przymusu bezpośredniego oraz prowadzenia zajęć z zakresu taktykI i technik interwencji policyjnych. Słuchaczom została również przekazana wiedza z zakresu podstaw prawnych i zasad przeprowadzania interwencji, pierwszej pomocy a także metodyki prowadzenia zajęć.

Czterotygodniowy kurs zakończyły się egzaminem, na który składały się zadania: polegające na zaprezentowaniu umiejętności posługiwania się środkami przymusu bezpośredniego, umiejętnościami w zakresie przeprowadzania interwencji oraz indywidualnej realizacji zajęć dydaktycznych. Wszyscy słuchacze uzyskali oceny pozytywne, zdobywając w ten sposób kwalifikacje zawodowe instruktora taktyki i technik interwencji.

Kurs przeprowadzili policjanci Zakładu Interwencji Policyjnych: kom. Adam Kryszajtys oraz asp. szt. Bartłomiej Stępak.

Gratulujemy instruktorom nowo nabytych uprawnień i życzymy sukcesów w służbie!

kom. Adam Kryszajtys ZIP, sierż.szt. D.Kocon WP