XXIII OGÓLNOPOLSKIE JASNOGÓRSKIE SPOTKANIA ŚRODOWISKA POLICYJNEGO

Data publikacji 01.10.2024

Policjanci, pracownicy Policji oraz policyjni emeryci i renciści z całego kraju przybyli na Jasną Górę, by modlić się w intencji poległych podczas służby za bezpieczeństwo oraz przyszłość Ojczyzny i swego zawodu. Uroczysta Eucharystia odbyła się z okazji Święta św. Michała Archanioła – Patrona Policji.

Na Jasnogórskich Błoniach we mszy świętej w intencji środowiska policyjnego oraz w modlitwie przy płaskorzeźbie „Gloria Victis” w intencji ponad 12 tysięcy policjantów pomordowanych na Wschodzie uczestniczyli między innymi Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Boroń wraz z zastępcami oraz kierownictwo komend wojewódzkich i szkół Policji w całej Polsce.

Centrum Szkolenia Policji w Legionowie reprezentował Zastępca Komendanta szkoły ds. dydaktycznych insp. Tomasz Rylski.

Wystawiliśmy również swój poczet sztandarowy w składzie:

• dowódca kom. Bogusław Balcerowski
  •  sztandarowy asp. szt. Mariusz Trojanowski