Licealiści klas mundurowych z wizytą w CSP w Legionowie

Data publikacji 30.09.2024

Uczniowie wraz z opiekunami (prawie 60 osób) z Zespołu Szkol Ponadpodstawowych w Niemcach w woj. lubelskim o profilu policyjno-prawnym zwiedzili Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Licealiści mieli możliwość przyjrzeć się, jak wygląda nasze Centrum i jak szkolimy policjantów. Mogli też sprawdzić swoje możliwości przystępując do testu na torze przeszkód, który jest jednym z etapów rekrutacji do służby w Policji.

Na początku spotkania policjantka z Sekcji ds. Doboru Wydziału Kadr Komendy Stołecznej Policji st. asp. Gabriela Chodun przedstawiła, jak wygląda rekrutacja do służby w Policji i omówiła postępowanie kwalifikacyjne.

Następnie mł. asp. Krystian Chudziński wykładowca z Zakładu Interwencji Policyjnych oprowadził licealistów po hali sportowej, gdzie kursanci uczą się taktyki i technik interwencji. Policjant wytłumaczył młodzieży na czym polega test sprawności fizycznej, Który należy wykonać, aby dostać się do służby w Policji. Dodatkowo wykładowca zademonstrował gościom, jak można obezwładnić człowieka albo uzyć wobec niego środków przymusu bezpośredniego np. kajdanek.

Kolejnym punktem zwiedzania naszego Centrum był zespół strzelnic, gdzie w tajniki broni i jej wykorzystania wprowadził młodzież  kom. Albert Piórkowskiego wykładowca z Zakładu Interwencji Policyjnych..

Licealiści uczestniczyli również w czynnościach zabezpieczania śladów kryminalistycznych przeprowadzonych przez wykładowcę Zakładu Szkoleń Specjalnych asp. szt. Kamilę Poloczek.

Na koniec policyjni nauczyciele z Zakładu Ruchu Drogowego kom. Michał Gemza, asp. szt. Radosław Osik, mł. asp. Cezary Grabowski oraz asp. Katarzyna Stępień zaprezentowali pokaz ręcznego kierowania ruchem drogowym i opowiedzieli czym zajmują się policjanci w białych czapkach oraz jaki wykorzystują sprzęt i wyposażenie w codziennej służbie.

Mamy nadzieję, że na czas wizyty w naszym centrum, szkoła zamieniła się w pełną atrakcji przestrzeń, a młodzież i nauczyciele mogli zdobyć wiele przydatnych do codziennego funkcjonowania informacji oraz zapoznali się z zawodem policjanta.

nadkom. E. Kuligowska WP