Spotkanie Komendanta CSP z autorami artykułów opublikowanych w „Kwartalniku Policyjnym” nr 2/2024

Data publikacji 27.09.2024

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyło się spotkanie Komendanta szkoły insp. Ryszarda Jakubowskiego z nauczycielami policyjnymi CSP, którzy przygotowali artykuły do ostatniego wydania czasopisma szkoły „Kwartalnik Policyjny”.

Autorzy artykułów:

• kom. Kinga Czerwińska (artykuły Konferencja Ratownictwa Wodnego „On Duty 2024” Gdynia; Wykorzystanie skutera wodnego w pracy policji wodnej) z Zakładu Szkoleń Specjalnych,
  • podkom. Rafał Bloch (Konfiskata pojazdu mechanicznego w świetle nowych przepisów) z Zakładu Słuzby Kryminalnej,
  • mł. asp. Paweł Tomaszewski (Cyberbezpieczeństwo w instytucjach publicznych) z Zakładu Służby Kryminalnej,
  • st. sierż. Agnieszka Korż (Działania profilaktyczne w obszarze cyberbezpieczeństwa dzieci i młodzieży) z Zakładu Służby Prewencyjnej.

W spotkaniu uczestniczyli także Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Policji ds. Dydaktycznych insp. Tomasz Rylski oraz bezpośredni przełożeni policjantów-autorów: Kierownik Zakładu Szkoleń Specjalnych mł. insp. Dariusz Kulikowski, Kierownik Zakładu Służby Prewencyjnej mł. insp. Mirosława Zalewska-Bzymek, Zastępca Kierownika Zakładu Służby Kryminalnej kom. Karol Bagan oraz redaktor naczelny czasopisma Naczelnik Wydziału Wydawnictw i Poligrafii mł. insp. Agnieszka Gorzałczyńska-Mróz.

Podczas spotkania autorzy wskazali na źródła swojej inspiracji, którymi były zarówno doświadczenia z pracy dydaktycznej, jak i udział w różnych formach doskonalenia zawodowego, oraz omówili w syntetycznej formie problematykę swoich opracowań, a także przedstawili zalety wybranych rozwiązań i nowości technicznych zaprezentowanych w ramach konferencji i szkoleń, w których uczestniczyli.

Na zakończenie spotkania Komendant CSP wręczył policjantom egzemplarze autorskie i podziękował im za zaangażowanie w tworzenie czasopisma CSP, które stanowi istotne forum wymiany doświadczeń środowiska policyjnego.

Na spotkaniu brakowało autorów trzech artykułów w "Kwartalniku Policyjnym" w nr 2/2024., którymi są policjanci z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach - kom. Dominik Jędryka, podkom. Piotr Mrozowski,  asp. szt. Daniel Tatera, a także Kierownik ZKP nadkom. Paweł Kreczmański. Komendant CSP spotka się z nimi  w późniejszym terminie.

mł. insp. A. Gorzałczyńska-Mróz WWiP, asp. R. Karyś WD