Policjanci wrócili do jednostek, pierwszy etap kształcenia za nimi

Data publikacji 18.09.2024

250 kolejnych absolwentów Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zasiliło jednostki terenowe Policji w całym kraju. Po siedmiomiesięcznym szkoleniu zawodowym podstawowym i egzaminie końcowym, pełnią teraz samodzielną służbę na podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji

Absolwenci szkolenia zawodowego podstawowego, którzy w minionym tygodniu opuścili mury naszego Centrum, po raz pierwszy mundury policyjne założyli w połowie lutego. Po siedmiu miesiącach intensywnej nauki teoretycznej i praktycznej są przygotowani do pełnienia służby w swoich jednostkach w całej Polsce. Egzamin końcowy zdali wszyscy policjanci.

Komendant Centrum Szkolenia Policji w Legionowie  insp. Ryszard Jakubowski w swoim przemówieniu na uroczystości zakończenia szkolenia pogratulował policjantkom i policjantom ukończenia szkolenia zawodowego podstawowego i podkreślił, że ma nadzieję spotkać się z absolwentami na szkoleniach podoficerskich, aspiranckich i kursach specjalistycznych.

Na zakończenie Komendant życzył słuchaczom policyjnego szczęścia i satysfakcji z każdej przeprowadzonej interwencji oraz prowadzonego postępowania.

Służba dla ojczyzny to zaszczyt, ale również ciężka praca niejednokrotnie z narażeniem zdrowia i życia.

Kadra CSP w Legionowie gratuluje zdania egzaminu końcowego i zakończenia szkolenia oraz samych sukcesów w życiu osobistym i służbowym.

Mamy nadzieję, że wiedza i umiejętności zawodowe, nabyte  w trakcie szkolenia zawodowego przełożą się na wysoki poziom wykonywanych zadań i obowiązków służbowych wobec naszego społeczeństwa.

Służba to obowiązek, przywilej i zaszczyt.

nadkom. E. Kuligowska WP, st. asp. K. Molski ZSS