Finał XXI Mistrzostw Kynologicznych Policji rozpoczęty!

Data publikacji 17.09.2024

Dzisiaj Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Tomasz Rylski uroczyście otworzył XXI Kynologiczne Mistrzostwa Policji. Zawody odbywają się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach w powiecie grójeckim. Honorowym gościem inauguracji zawodów był Zastępca Dyrektora Biura Prewencji Komendy Głównej Policji insp. Piotr Kulesza. Przez 4 dni 37 mundurowych – przewodników psów służbowych wraz ze swoimi czworonogami będzie rywalizowało w 2-osobowych drużynach. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

O godz. 9.00 Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Tomasz Rylski w asyście Kierownika Zakładu Kynologii Policyjnej nadkom. Pawła Kreczmańskiego, dokonał uroczystego otwarcia zawodów. Meldunek o rozpoczęciu uroczystości złożył kom. Dominik Jędryka młodszy wykładowca Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Gościem dzisiejszej inauguracji był Zastępca Dyrektora Biura Prewencji Komendy Głównej Policji insp. Piotr Kulesza.

Pierwszy Kynologiczny Konkurs odbył się w 1998 roku. Tegoroczny Konkurs honorowym patronatem objęli Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasz Siemoniak oraz Komendant Główny Policji nadinspektor Marek Boroń. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje miesięcznik „Gazeta Policyjna”.

Najlepsi przewodnicy psów do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych oraz przewodnicy psów do wyszukiwania zapachów narkotyków z całego kraju wyłonieni w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim od dziś staną w czterodniowych zmaganiach o indywidualne i drużynowe miejsca na podium.

W mistrzostwach na zasadach honorowego uczestnictwa wezmą udział przedstawiciele Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej oraz Służby Ochrony Państwa.

Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie życzył wszystkim uczestnikom mistrzostw powodzenia w rywalizacji. Jak podkreślił udział w Finale Kynologicznych Mistrzostw Policji to dla każdego zawodnika niewątpliwy sukces. Przewodnicy policyjni ze swoimi czworonogami stanowią wzór i przykład dla kolegów wyznaczając standardy służby i podnosząc „zawodową poprzeczkę” – z roku na rok coraz wyżej.

Zawodnikom życzymy zdrowej i uczciwej rywalizacji, a zwycięzcą zostanie jak zawsze – najlepszy!

nadkom. E. Kuligowska WP, asp. szt. A. Łasocha