Komfortowe warunki dla słuchaczy w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie

Data publikacji 11.09.2024

Na początku lipca br. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oddano do użytku przebudowany i wyremontowany budynek internatowy nr 4, w którym można zakwaterować jednocześnie 204 policjantów szkolących się na terenie naszej szkoły. Wszystko to po to, aby funkcjonariusze mogli zgłębiać tajniki policyjnej służby w nowoczesnych i komfortowych warunkach. Koszt całości inwestycji to około 20 milionów złotych.

W ramach inwestycji zrealizowano przebudowę budynku internatowego nr 4 wraz z budową rampy rozładunkowo-technicznej, wymianą zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej, budową wewnętrznej linii zasilającej oraz przebudową wewnętrznej instalacji sanitarnej, elektrycznej i teletechnicznej.

102 pokoje 2 osobowe przeznaczone do zakwaterowania słuchaczy oraz m. in. pomieszczenia służbowe dla kadry kierowniczej Wydziału Dowodzenia, a także dwie sale konferencyjne, rozmieszczone zostały na parterze i piętrze. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi około 4 500 m2.

W ramach modernizacji w budynku utworzono także pralnię, do której zakupiono następujący sprzęt:

• dwie pralnico-wirówki o ładowności 45 i 15 kg,
  • trzy suszarki bębnowe o ładowności  35 i 16 kg,
  • magiel o wydajności 45 kg/h,
  • stół prasowalniczy.

Urządzenia te umożliwiają wykonanie ok. 7 cykli prania dziennie i upranie ok. 300 kg brudnej pościeli. Dzięki temu koszty prania we własnym zakresie będą o wiele niższe niż zlecona zewnętrzna usługa.

W ramach modernizacji budynku nr 4 tylko w samym budynku wykonano:

• System Kontroli Dostępu z funkcją automatyki budynkowej,
  • System Dozoru Wizyjnego,
  • System Sygnalizacji Włamań i Napadów,
  • System Sygnalizacji Pożarowej,

Dzięki zintegrowaniu 11 systemów Dozoru Wizyjnego oraz 11 Systemów Sygnalizacji Włamań i Napadów służba ochronna szkoły ma kontrolę nad dostępem osób do pomieszczeń, możliwość bieżącego podglądu oraz otrzymuje natychmiastowe informacje o zagrożeniach.

Wykorzystując węzły automatyki budynkowej służba dyżurna otrzymuje natychmiastowe informacje o wezwaniu pomocy przez użytkownika jak również uzyskuje dostęp do informacji o stanie instalacji elektrycznej (awaria, włączone/wyłączone zasilanie), bądź otwarciu okna.

Sam system pozwala również ograniczyć koszty zużycia energii elektrycznej dzięki automatycznym węzłom budynkowym, które włączają i wyłączają zasilanie po wejściu do pomieszczenia oraz po jego opuszczeniu. System w okresie grzewczym sam kontroluje oraz dba o to, aby użytkownik przed opuszczeniem pomieszczenia zamknął wszystkie okna. Dodatkowo system umożliwia służbie dyżurnej zdalną obsługę budynku oraz bieżący nadzór.

Zainstalowany System Dozoru Wizyjnego umożliwia bieżący nadzór nad obiektem oraz ruchem osobowym.

W ramach inwestycji w budynku nr 4 zainstalowano System Sygnalizacji Pożarowej, który umożliwia połączenie się z centrum alarmowym Państwowej Straży Pożarnej, jak również w przyszłości pozwoli na utworzenie jednego globalnego systemu dla całej jednostki obejmujący swoim zasięgiem pozostałe budynki takie jak akademiki, magazyny, w których funkcjonują obecnie przestarzałe i mocno wyeksploatowane już Systemy Sygnalizacji Pożarowej.

Cieszymy się, że mamy w naszym Centrum taki nowoczesny obiekt. Zapraszamy w nasze szeregi.

nadkom. E. Kuligowska WP