Kurs specjalistyczny w zakresie ruchu drogowego zakończony

Data publikacji 28.08.2024

Kolejna grupa absolwentów kursu specjalistycznego w zakresie ruchu drogowego oznaczonego symbolem RD-4/24 zakończyła policyjną edukację w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. 32 funkcjonariuszy wróciło do swoich jednostek macierzystych, gdzie wykorzystają zdobytą wiedzę podczas wykonywania obowiązków służbowych policjanta ruchu drogowego.

Egzamin końcowy do którego przystąpiło 32 słuchaczy odbył się 27 sierpnia br. Trwający 41 dni szkoleniowych kurs specjalistyczny pozwolił im nabyć wiedzę i umiejętności niezbędne do służby w komórkach ruchu drogowego na terenie garnizonów macierzystych z praktycznie całego kraju. Słuchacze zdobywali wiedzę i umiejętności podczas wykładów, ćwiczeń, symulacji i pokazów m.in. z zakresu wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji, kontroli transportu drogowego, kontroli stanu technicznego pojazdów, kierowania ruchem drogowym oraz kryminalistycznych czynności na miejscu wypadku drogowego.

Ceremonia rozpoczęła się od złożenia meldunku Zastępy Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Tomaszowi Rylskiemu. Zastępca Komendanta insp. Tomasz Rylski powitał wszystkich uczestników uroczystości, w tym gości, którymi byli: Dyrektor Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji insp. Robert Koźlak wraz z radcą Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji mł. insp. Przemysławem Łabarzewskim.

Absolwenci otrzymali świadectwa potwierdzające ukończenie kursu, które zostały wręczone przez Zastępcę Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Tomasz Rylskiego oraz Dyrektora Biura Ruchu Drogowego insp. Roberta Koźlaka.

Absolwentom szkolenia życzymy dużo zdrowia oraz pomyślności, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

sierż. szt. D. Kocon WP, asp. szt. Marcin Grzeszyk WD