Bezpieczne wakacje

Data publikacji 13.08.2024

Wakacje to doskonały czas na zabawę, ale i czas, w którym należy pamiętać o bezpieczeństwie niezależnie od wieku.

W dniu 13 sierpnia 2024 r. uczestnicy wakacji na świetlicy, zorganizowanej przez Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS, odwiedzając Centrum Szkolenia Policji Legionowie mieli okazję do zabawy oraz przypomnienia sobie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Naszych gości przywitali przedstawiciele z Zakładu Doradztwa Dydaktycznego i Psychologii, którzy towarzyszyli dzieciom, w trakcie spotkań zorganizowanych dla nich przez policjantów Zakładu Służby Prewencyjnej, Zakładu Szkoleń Specjalnych oraz Zakładu Ruchu Drogowego.

Na uczestników czekały gry przygotowane przez wykładowców z Zakładu Służby Prewencyjnej w ramach, których przybliżono dzieciom specyfikę pełnienia służby w Policji. Dzieci doskonale radziły sobie odpowiadając na pytania przygotowane przez naszych policjantów.

Kolejnym celem naszego spotkania było przypomnienie tym młodym ludziom zasad bezpieczeństwa na wodzie i poruszania się po drodze.

Odwiedzający nas mieli możliwość obejrzenia profesjonalnego sprzętu wykorzystywanego w trakcie udzielania pomocy na wodzie zaprezentowanego przez naszych funkcjonariuszy z Zakładu Szkoleń Specjalnych.

Następnie uczestnicy wycieczki mieli niecodzienną okazją do obejrzenia sprzętu jakim dysponują na co dzień policjanci pełniący służbę na drogach. Przedstawiciele z Zakładu Ruchu Drogowego umożliwili dzieciom oraz ich opiekunom obejrzenie wnętrza radiowozu oraz zaprezentowali, jak działa jego dodatkowe wyposażenie.

Dziękujemy naszym gościom za odwiedziny i życzymy bezpiecznych wakacji.

podkom. M. Trojanowska, zdj. asp. K. Molski

• Dziewczynka stojąca przed kołem fortuny, obok stojąca policjantka oraz  siedząca przy stoliku, na którym znajdują się materiały promocyjne szkoły.
  • Chłopiec stojący przed kołem fortuny, obok stojąca policjantka oraz  siedząca przy stoliku, na którym znajdują się materiały promocyjne szkoły.
  • Policjanta stojąca przed dziećmi, opowiadająca o bezpieczeństwie na wodzie.
  • Chłopiec siedzący na motocyklu policyjnym. Obok stoi policjant z Zakładu Ruchu Drogowego i dziewczynka.
  • W tle stojąca, uśmiechnięta policjantka a przed nią dziecko z założonymi alkogogle.