Zakończenie szkolenia aspiranckiego

Data publikacji 02.08.2024

1 sierpnia br. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie 115 funkcjonariuszy otrzymało świadectwa ukończenia szkolenia zawodowego aspiranckiego oznaczonego symbolem SZAO-1/24 oraz SZA-8/24.

Ceremonia rozpoczęła się od przywitania honorowych gości oraz złożenia meldunku Komendantowi Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Ryszardowi Jakubowskiemu. Mieliśmy zaszczyt gościć: Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku Pana insp. Kamila Borkowskiego, Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu Pana insp. Pawła Herbusia oraz Naczelnika Wydziału Doskonalenia Zawodowego Komendy Stołecznej Policji Pana podinsp. Sylwestra Marczaka. W uroczystości uczestniczyła również Kadra naszego Centrum.

Punktem kulminacyjnym było wręczenie świadectw oraz wyróżnień absolwentom szkolenia zawodowego aspiranckiego, którego dokonali: Komendant Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz Komendanci jednostek macierzystych.

Szkolenie zawodowe aspiranckie w Policji zostało wprowadzone decyzją nr 258 Komendanta Głównego Policji z dnia 8 sierpnia 2023 roku. Jego celem jest przygotowanie policjantów do realizacji zadań służbowych na stanowiskach, na których wymagane są kwalifikacje zawodowe aspiranckie. W trakcie szkolenia policjanci uczestniczyli w zajęciach poświęconych między innymi: komunikacji oraz prowadzeniu odpraw i narad służbowych, elementom psychologii organizacji i zarządzania, organizacji służby oraz nadzoru nad realizacją zadań służbowych.

W ramach szkolenia zawodowego aspiranckiego słuchacze przez blisko miesiąc wzbogacali swoją wiedzę m.in. z zakresu wybranych zagadnień z prawa karnego procesowego, metod pracy operacyjnej, taktyki i techniki interwencji oraz etyki zawodowej. Szkolenie aspiranckie miało na celu nie tylko przekazanie teoretycznej wiedzy, lecz także rozwój praktycznych umiejętności niezbędnych w codziennej służbie na rzecz społeczeństwa.

Na koniec głos zabrali wszyscy Komendanci gratulując funkcjonariuszom ukończenia szkolenia aspiranckiego.

Wszystkim gratulujemy oraz życzymy sukcesów w życiu prywatnym, jak również zawodowym!

sierż. szt. D. Kocon WP, asp. A. Łasocha ZSS, asp. szt. M. Grzeszyk WD

Film Komendant.mp4

Pobierz plik Komendant.mp4 (format mp4 - rozmiar 17.9 MB)