Kurs instruktorski taktyki i techniki interwencji zakończony

Data publikacji 22.07.2024

W dniach od 24 czerwca do 19 lipca br. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyła się druga edycja kursu specjalistycznego z zakresu taktyki i technik interwencji. Na kurs zostali skierowani funkcjonariusze, którzy będą dzielić się zdobytą wiedzą z funkcjonariuszami w jednostkach terenowych. Do szkolenia przystąpili funkcjonariusze, którzy pozytywnie przeszli postępowanie kwalifikacyjne składające się z testu sprawności fizycznej oraz egzaminu praktycznego.

Szkolenie charakteryzowało się dużą intensywnością zajęć. Przez osiem godzin dziennie kandydaci na instruktorów doskonalili swoje umiejętności z zakresu stosowania siły fizycznej jako środka przymusu bezpośredniego, posługiwania się pałkami służbowymi i innymi środkami przymusu bezpośredniego.
Przyszli instruktorzy doskonalili umiejętności techniczne służące do przeprowadzenia sprawnej realizacji interwencji. Program kursu skupiał się również na: podstawach prawnych i zasadach przeprowadzania interwencji, pierwszej pomocy przedmedycznej, a także wybranych zagadnieniach z zakresu dydaktyki oraz realizacji zajęć dydaktycznych.

Szkolenie zakończyło się egzaminem składającym się z trzech zadań:
1.    Zadanie praktyczne polegające na zaprezentowaniu umiejętności w zakresie stosowania siły fizycznej, umiejętności technicznych służących do realizacji interwencji policyjnych, zastosowania pałki służbowej jako środka przymusu bezpośredniego.
2.    Zadanie praktyczne, w którym należy wykazać się umiejętnościami w zakresie działania taktycznego podczas zatrzymywania osób.
3.    Indywidualna realizacja zajęć dydaktycznych.
Wszyscy słuchacze uzyskali oceny pozytywne zdobywając tym samym kwalifikacje zawodowe instruktora taktyki i technik interwencji.

Kurs przeprowadzili doświadczeni nauczyciele policyjni Centrum Szkolenia Policji w Legionowie z Zakładu Interwencji Policyjnych: kom. Andrzej Wiśniewski oraz podkom. Wojciech Rusicki.

Gratulujemy instruktorom nowo nabytych uprawnień i życzymy sukcesów w służbie!

Tekst kom.Andrzej Wiśniewski