Obchody Święta Policji w naszej Szkole

Data publikacji 19.07.2024

Z okazji 105. rocznicy powołania Policji Państwowej funkcjonariusze Centrum Szkolenia Policji w Legionowie obchodzili uroczystość na placu apelowym. Święto Policji to czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań dla policjantów i pracowników Policji. W tym roku obchody zostały objęte patronatem honorowym przez Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia, którego reprezentował nadinsp. dr Rafał Kochańczyk Zastępca Komendanta Głównego Policji.

W przeddzień tegorocznych obchodów Święta Policji w CSP w Legionowie odbyła się uroczysta Msza Święta odprawiona w kościele parafialnym Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie. Eucharystia była koncelebrowana przez miejscowych kapelanów - ks. prałata Tomasza Chciałowskiego oraz ks. ppłk. Marcina Czeropskiego. W nabożeństwie uczestniczyli wraz z Kierownictwem Centrum przedstawiciele kadry kierowniczej, słuchacze oraz pracownicy naszej jednostki.

Wczoraj o godz. 10:00 na placu apelowym CSP odbyły się obchody o charakterze ceremonialnym. W oficjalnych uroczystościach wzięli udział liczni goście, na czele z Zastępcą Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Rafałem Kochańczykiem. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Starosta Legionowski Roman Smogorzewski, Prezydent Miasta Legionowo Bogdan Kiełbasiński oraz inni przedstawiciele władz samorządowych powiatu legionowskiego. Gościliśmy także liczne delegacje z jednostek organizacyjnych Policji, Wojska, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej i innych służb mundurowych, przedstawicieli środowisk naukowych i kulturalnych oraz pozostałych podmiotów i instytucji współpracujących z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Z prawdziwą przyjemnością gościliśmy także przedstawicieli duchowieństwa, emerytów oraz organizacji związkowych działających w Centrum, a także byłych Komendantów naszej szkoły. W tak ważnym dniu nie mogło oczywiście zabraknąć kadry kierowniczej, policjantów i pracowników cywilnych, słuchaczy oraz członków ich rodzin.

Ceremonia rozpoczęła się powitaniem przez Komendanta Centrum insp. Ryszarda Jakubowskiego. Komendant przekazał wszystkim policjantom i pracownikom Centrum Szkolenia Policji w Legionowie podziękowania za służbę oraz pracę, za niezmienny wysiłek i zaangażowanie, a także godną podziwu rzetelność, konsekwencję w wykonywaniu codziennych obowiązków. Najszczersze życzenia skierowane były do wszystkich policjantów i pracowników Policji, ale również do ich rodzin i przyjaciół.

Po powitalnym wystąpieniu rozpoczęła się ceremonia wręczenia funkcjonariuszom i pracownikom szkoły medali i odznaczeń państwowych oraz resortowych, a także aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. Dokonał tego honorowy gość naszych obchodów – Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Rafał Kochańczyk. Panu Generałowi towarzyszył gospodarz uroczystości insp. Ryszard Jakubowski. Po tej ważnej i podniosłej ceremonii nadinsp. dr Rafał Kochańczyk przekazał wszystkim policjantom, pracownikom oraz słuchaczom Centrum Szkolenia Policji w Legionowie szczere gratulacje, oraz najlepsze życzenia z okazji Święta Policji. W ostatniej części uroczystości Zastępca Komendanta Głównego Policji w towarzystwie Komendanta Centrum Szkolenia Policji, złożył wiązankę kwiatów pod obeliskiem oraz Dębami Pamięci upamiętniającymi trzech funkcjonariuszy Policji Państwowej zamordowanych przez NKWD w Twerze wiosną 1940 roku- podinsp. Alojzego Grimma, asp. Bolesława Kołakowskiego oraz asp. Stanisława Litwińczuka.

Tegoroczne obchody Święta Policji uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Policji. Po uroczystej zbiórce przyszedł czas na wspólne świętowanie. Zorganizowany piknik rodzinny okazał się idealną formą spędzenia wspólnego czasu, w którym uczestniczyli wszyscy zaproszeni goście oraz Rodziny naszych funkcjonariuszy i pracowników.

sierż. szt. D. Kocon WP, asp. R. Karyś WD, asp.szt. M. Grzeszyk WD, asp. K. Molski ZSS