Nieoceniona pomoc policjantów

Data publikacji 15.07.2024

Ratowanie życia i zdrowia jest priorytetem w codziennej służbie każdego policjanta. Niezwykle cenna okazała się pomoc słuchaczy Centrum Szkolenia Policji w Legionowie podczas realizacji kursu z zakresu obsługi videorejestratora. W czasie zajęć praktycznych policjanci udzielili pomocy 52-letniej kobiecie, która uległa wypadkowi drogowemu. Ich błyskawiczne działania oraz profesjonalna postawa zasługuje na szczególne uznanie.

11-12 lipca br. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbywał się kurs specjalistyczny z zakresu obsługi videorejestratora oznaczony symbolem VR 12/24. Opiekunem pedagogicznym realizowanego kursu był kom. Michał Gemza. Pod jego nadzorem ćwiczenia praktyczne wykonywali st. asp. Elżbieta Sęktas z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego Szkoły Policji w Katowicach, st. sierż. Mariusz Tondos z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu oraz post. Maksymilian Siwiec z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Zabrzu.

Podczas realizacji zajęć w miejscowości Wierzbica policjanci zauważyli kobietę leżącą w rejonie skrzyżowania na wysepce rozdzielającej pasy ruchu, a obok niej uszkodzony motorower. Policjanci błyskawicznie przystąpili do działania, udzielając pierwszej pomocy poszkodowanej, która doznała obrażeń ciała w postaci otwartego złamania lewej kończyny dolnej.

Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, które zabrało kobietę do szpitala. Natomiast dalsze czynności przejęli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

Pamiętajmy, że każdy z nas może stanąć w obliczu sytuacji, gdzie będzie potrzebna natychmiastowa pomoc drugiemu człowiekowi.

„Pomagamy i chronimy” to nie tylko hasło Polskiej Policji, ale również działania, które każdego dnia podejmują policjanci.

sierż. szt. D. Kocon