Aktualności

IX Ogólnopolski Dzień Młodego Sportowca Olimpiad Specjalnych

Data publikacji 02.07.2024

To kolejne przedsięwzięcie organizacji spod znaku „Płonącej Pochodni”, w której udział wzięli policyjni nauczyciele Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. W trakcie minionego miesiąca „Bieg z Pochodnią” realizował trzy imprezy. Były to: „Charytatywny Piknik” w Piasecznie, „X Mazowiecki Miting Rowerowy Olimpiad Specjalnych” oraz „IX Ogólnopolski Dzień Młodych Sportowców Olimpiad Specjalnych”.

IX Ogólnopolski Dzień Młodych Sportowców Olimpiad Specjalnych odbył się 15 czerwca br. na sportowych obiektach warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Impreza miała za zadanie m.in. przypomnieć młodym sportowcom zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, ale również zapoznać z podstawowymi regułami poruszania się po drogach publicznych. IX Ogólnopolski Dzień Młodego Sportowca był doskonałym połączeniem rywalizacji, zabawy a przede wszystkim nauki.

W tym zakresie swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się asp. Katarzyna Stępień oraz mł. asp. Cezary Grabowski-nauczyciele policyjni z Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Nasi policjanci w profesjonalny sposób poprowadzili instruktaż, który wymagał ogromnego zaangażowania, wyczucia a przede wszystkim empatii, co w zajęciach z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie ma olbrzymie znaczenie. Serce oraz zaangażowanie, które policjanci włożyli w tę wyjątkową imprezę zaowocował aktywnym uczestnictwem ze strony dzieci. 

Oczywiście i tym razem nie zabrakło, uwielbianego przez wszystkich, naszego insp. Sowy, słynnego pluszaka symbolizującego Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, do którego każdy mógł się przytulić i zrobić z nim pamiątkowe zdjęcie. 

Serdecznie dziękujemy za możliwość uczestnictwa w imprezie !

sierż. szt. D. Kocon WP
 

Powrót na górę strony