Nauka zasad bezpieczeństwa poprzez zabawę

Data publikacji 28.06.2024

Ostatnie tygodnie to dla policjantów z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, zajmujących się profilaktyką społeczną, intensywny czas w służbie. Imprezy plenerowe, dni otwarte, pikniki, święta miejscowości to doskonała okazja do spotkań z dziećmi i młodzieżą i przekazania im treści profilaktycznych tak ważnych podczas wakacji. Nauka poprzez zabawę powoduje, że dzieci i młodzież nabierają większego zaufania do zawodu policjanta, czują się bezpiecznie w towarzystwie mundurowych, a co za tym idzie – w sytuacji zagrożenia chętnie zwrócą się do nich o pomoc. Ocieplenie wizerunku policjantki lub policjanta sprzyja również przyswajaniu zasad bezpiecznego zachowania przez najmłodsze pokolenie i na tym policjantom najbardziej zależy. Udanych i bezpiecznych wakacji!